Podziękowali królowej polskich szachów

0

PIASECZNO Wczoraj burmistrz i przewodniczący rady podziękowali Monice i Bartoszowi Soćko, którzy nie tylko regularnie odnoszą sukcesy w szachach, ale także angażują się w działalność społeczną


Monika Soćko odbiera gratulacje od przewodniczącego rady Piotra Obłozy

W marcu tego roku Monika Soćko, arcymistrzyni szachowa z Zalesia Górnego, zdobyła kolejny tytuł Mistrzyni Polski. Dwa miesiące wcześniej jej mąż Bartosz Soćko sięgnął po Mistrzostwo Polski w szachach szybkich.
– Dziękujemy za te znakomite osiągnięcia sportowe, jak również za promocję naszej gminy – zwrócił się do szachistki Piotr Obłoza, przewodniczący rady miejskiej (Bartosz Soćko nie mógł przybyć na uroczystość). Gratulacje mistrzyni złożyli także burmistrz Zdzisław Lis oraz wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, a sołtys Zalesia Górnego Ewa Molenda-Stroińska przypomniała, że państwo Soćko nie tylko świetnie grają w szachy, ale także od kilku lat społecznie pracują z dziećmi, przy okazji przekazując mnóstwo sprzętu lokalnemu klubowi kultury.
– Do także oni przyczynili się do tego, że w tym roku nasi gimnazjaliści zdobyli drużynowe Mistrzostwo Polski w szachach – przypomina miejscowy społecznik i pasjonat tej dyscypliny, Andrzej Szczygielski.
– Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, to dla nas bardzo miła chwila – mówiła Monika Soćko. – Cieszymy się, że nasze zalesiańskie dzieci grają w szachy i się rozwijają. Postaramy się zrobić wszystko, aby przekazać im naszą wiedzę.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię