Podziel się jedzeniem, nie wyrzucaj! Przynieś też niepotrzebne ubrania!

0

PIASECZNO/ KONSTANCIN-JEZIORNA Jeżeli zostało wam jedzenie, nie wyrzucajcie go, tylko przynieście do Jadłodzielni. Na terenie naszego powiatu funkcjonują dwie, jedna w Konstancinie-Jeziornie druga w Piasecznie. Podziel się też ciepłem


 

Jadłodzielnia  w Konstancinie mieści się przy ul. Pułaskiego 72 obok remizy OSP Skolimów.  Znajdziemy tam nie tylko lodówkę, ale także szafę, w której możemy zostawić m.in. ubrania czy zabawki. Skolimowska Jadłodzielnia działa od 2018 r. powstała i funkcjonuje dzięki zaangażowaniu i pracy społecznej wielu osób z Klubu Kulturalnego Drabina oraz Klubu Drabina Men, działających w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie.

Czynna 24 godziny

Można tu przyjść o każdej porze, 24 godziny na dobę, zostawić świeże jedzenie, ubrania lub inne rzeczy, które nie są już nam potrzebne.

Oczywiście każdy może też bezpłatnie wziąć to, na co ma ochotę  lub co jest akurat potrzebne – mówi Ewa Wojas-Kacprowicz z Klubu Kulturalnego Drabina, inicjatorka przedsięwzięcia. – Zachęcamy mieszkańców do dzielenia się z innymi, niemarnowania jedzenia i niewyrzucania nieużywanych już rzeczy.

Piaseczyńska Jadłodzielnia

W Piasecznie Jadłodzielnia funkcjonuje od lipca 2019 roku, mieści się  w szczycie budynku przy ul. Warszawskiej 1, od strony Chyliczkowskiej. Jadłodzielnia była projektem zrealizowanym w ramach budżetu obywatelskiego. W niewielkim zamykanym i ogrzewanym pomieszczeniu znajduje się lodówka oraz półki na suche produkty spożywcze. Otwarta jest codziennie w godz. 7.30-18.30

Punkt „Wymiany Ciepła”

W stycznia 2020 roku przy Urzędzie Miasta w Piasecznie powstał pierwszy punkt „Wymiany Ciepła” , w którym udostępniono wieszaki na zimową odzież. Można tam przynieść odzież, która nam się już nie przyda i pozostawić dla potrzebujących. Drugi punkt powstał na ul. Świętojańskiej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

–  Mieszkańcy zostawiają ciepłe kurtki, płaszcze i szaliki, które trafiają do potrzebujących.  Każdy w szafie na pewno ma ciepłą rzecz, którą może się podzielić z innymi. – mówi inicjatorka akcji „Wymiany Ciepła”  piaseczyńska radna Ewelina Wójcik.

Pamiętajmy warto się dzielić z innymi. Dzięki takim miejscom naprawdę nie wymaga to od nas dużo zaangażowania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię