Podziel się jedzeniem, nie wyrzucaj! Przynieś też niepotrzebne ubrania!

0

PIASECZNO/ KONSTANCIN-JEZIORNA Jeżeli zostało wam jedzenie, nie wyrzucajcie go, tylko przynieście do Jadłodzielni. Na terenie naszego powiatu funkcjonują dwie, jedna w Konstancinie-Jeziornie druga w Piasecznie. Podziel się też ciepłem


 

Jadłodzielnia  w Konstancinie mieści się przy ul. Pułaskiego 72 obok remizy OSP Skolimów.  Znajdziemy tam nie tylko lodówkę, ale także szafę, w której możemy zostawić m.in. ubrania czy zabawki. Skolimowska Jadłodzielnia działa od 2018 r. powstała i funkcjonuje dzięki zaangażowaniu i pracy społecznej wielu osób z Klubu Kulturalnego Drabina oraz Klubu Drabina Men, działających w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie.

Czynna 24 godziny

Można tu przyjść o każdej porze, 24 godziny na dobę, zostawić świeże jedzenie, ubrania lub inne rzeczy, które nie są już nam potrzebne.

CZYTAJ TAKŻE:  Wpadło 14 rowerzystów, wynik policyjnej kontroli z powietrza

Oczywiście każdy może też bezpłatnie wziąć to, na co ma ochotę  lub co jest akurat potrzebne – mówi Ewa Wojas-Kacprowicz z Klubu Kulturalnego Drabina, inicjatorka przedsięwzięcia. – Zachęcamy mieszkańców do dzielenia się z innymi, niemarnowania jedzenia i niewyrzucania nieużywanych już rzeczy.

Piaseczyńska Jadłodzielnia

W Piasecznie Jadłodzielnia funkcjonuje od lipca 2019 roku, mieści się  w szczycie budynku przy ul. Warszawskiej 1, od strony Chyliczkowskiej. Jadłodzielnia była projektem zrealizowanym w ramach budżetu obywatelskiego. W niewielkim zamykanym i ogrzewanym pomieszczeniu znajduje się lodówka oraz półki na suche produkty spożywcze. Otwarta jest codziennie w godz. 7.30-18.30

Punkt „Wymiany Ciepła”

W stycznia 2020 roku przy Urzędzie Miasta w Piasecznie powstał pierwszy punkt „Wymiany Ciepła” , w którym udostępniono wieszaki na zimową odzież. Można tam przynieść odzież, która nam się już nie przyda i pozostawić dla potrzebujących. Drugi punkt powstał na ul. Świętojańskiej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

CZYTAJ TAKŻE:  Wpadło 14 rowerzystów, wynik policyjnej kontroli z powietrza

–  Mieszkańcy zostawiają ciepłe kurtki, płaszcze i szaliki, które trafiają do potrzebujących.  Każdy w szafie na pewno ma ciepłą rzecz, którą może się podzielić z innymi. – mówi inicjatorka akcji „Wymiany Ciepła”  piaseczyńska radna Ewelina Wójcik.

Pamiętajmy warto się dzielić z innymi. Dzięki takim miejscom naprawdę nie wymaga to od nas dużo zaangażowania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię