Podziel się jedzeniem, nie zmarnuj szansy!

1

W okresie świąt nasze stoły uginają się pod ciężarem pyszności, których mimo szczerych chęci i wielokrotnych prób nie jesteśmy wstanie zjeść. Twórcy Jadłodzielni apelują: przynieście pozostałe potrawy do nas!

 

Na terenie powiatu piaseczyńskiego działają dwa punkty, do których możesz przynieść żywność dzieląc się w ten sposób z potrzebującymi. Pierwsza Jadłodzielnia powstała w zeszłym roku w Konstancinie-Jeziornie z inicjatywy członków Kulturalnego Klubu Drabina działającego przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej  w Skolimowie ul. Pułaskiego 72.

Nim zdecydujecie się zanieść żywność do Jadłodzielni, zapoznajcie się z regulaminem

Do ogólnodostępnej przez całą dobę lodówki w Skolimowie można przynosić wszystko, co nadaje się do spożycia, poza mięsem i potrawami z surowych jajek. Jeśli żywność nie znajduje się w oryginalnych opakowaniach (mogą to być też np. otwarte opakowania z zawartością, która nie zasmakowała nabywcy) warto oznaczyć, kiedy potrawa została przygotowana lub kiedy mija jej data przydatności do spożycia.

Druga Jadłodzielnia powstała w lipcu tego roku w Piasecznie przy ul. Warszawskiej 1, od strony Chyliczkowskiej.

– To miejsce powstało po to, aby nie marnować jedzenia – podkreśla Wioletta Urban z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który będzie sprawował pieczę nad punktem.

Tak wyglądały półki 25 grudnia koło godz. 16.00. Mamy nadzieję, że wkrótce będą pełne.

Jadłodzielnia w Piasecznie jest projektem zrealizowanym w ramach budżetu obywatelskiego. W niewielkim pomieszczeniu znajduje się lodówka oraz półki na suche produkty spożywcze. Pomieszczenie jest zadaszone, zamykane i ogrzewane, czynne od 7.30 do 18.30. Wczoraj Jadłodzielnia była czynna nawet do 21.00.

1 KOMENTARZ

  1. Nie jest prawdą że 26.12 jadłodzielnia w piasecznie była czynna do 21. Pojawiłam się tam przed 18 aby zostawić jedzenie ale niestety drzwi były zamknięte. Mam nadzieję, że dziś się uda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię