Podziel się z potrzebującymi jedzeniem. Skorzystaj z Jadłodzielni!

0

PIASECZNO Piaseczyńska Jadłodzielnia, znajdująca się przy ul. Warszawskiej 1, została otwarta w lipcu ubiegłego roku. Gdy wybuchła pandemia na jakiś czas ją zamknięto, ale od 6 listopada działa ponownie. – Zachęcamy mieszkańców do zostawiania w niej jedzenia – mówi Wioletta Urban z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej


Jadłodzielnia jest otwarta każdego dnia w godz. 7.30-18.30. Obowiązuje w niej reżim sanitarny. Do pomieszczenia należy wchodzić w maseczce, a w środku znajduje się płyn do odkażania rąk. Jadłodzielnią opiekuje się pracownik MGOPS-u, który dba o porządek i każdego dnia trzykrotnie ją dezynfekuje.
– Mamy stałych dostawców, m.in. hurtownie i restauracje, którzy kilka razy w tygodniu zostawiają tam jedzenie – mówi Wioletta Urban. – Ale zachęcam do podobnej aktywności również mieszkańców. Tym bardziej, że idą święta podczas których przygotowuje się zwykle więcej jedzenia.
Nadmiar ciast, śledzi, pierogów czy innych potraw można więc zostawić przy Warszawskiej 1, skąd odbiorą je najbardziej potrzebujący. Przynosząc produkty spożywcze należy pamiętać jednak o regulaminie: jedzenie powinno być opisane oraz mieć datę przydatności do spożycia. Produkty, które łatwo się psują, należy umieszczać w lodówkach.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię