Pogrzeb biskupa Stefana Wierzbowskiego

0

GÓRA KALWARIA Sarkofag ze szczątkami biskupa Stefana Wierzbowskiego, założyciela Góry Kalwarii, po dziewięciu miesiącach powrócił do kościoła Na Górce.

– Efekty prac renowacyjnych przeszły najśmielsze oczekiwania. Gdy zobaczyłem przywieziony sarkofag, pomyślałem, że ktoś go podmienił – komentuje proboszcz ks. Waldemar Kowalski.

27 grudnia w południe w górskokalwaryjskim kościele parafialnym Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, odprawił mszę świętą z okazji zakończenia renowacji – był to symboliczny powtórny pogrzeb Stefana Wierzbowskiego. Następnie zgromadzeni udali się uroczyście do kościoła Na Górce, gdzie przy grobie założyciela miasta odbyła się druga część ceremonii. Kwiaty od lokalnej społeczności złożyli w krypcie burmistrz i przewodnicząca Rady Miejskiej – Arkadiusz Strzyżewski i Aleksandra Fedynicz-Komosa – oraz proboszcz.


Ks. Kowalski podkreślił, że do odnowienia trumny przez specjalistów z toruńskiego uniwersytetu doszło dzięki mieszkańcom Góry Kalwarii. Podczas mszy św. podziękował pomysłodawcy Marcinowi Niedziółce (pracownikowi naszego Urzędu Miasta i Gminy) oraz Monice Kasprzyk, za sprawą której parafia otrzymała dofinansowanie na prace.

 

Źródło: gorakalwaria.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię