Pokaz mody z ekologicznym przesłaniem

0

GÓRA KALWARIA W środę dzieci z sekcji plastycznej prowadzonej przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii odwiedziły Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu, gdzie oglądały celebrytki, prezentujące zaprojektowane przez nie kreacje z elektroodpadów


Marta Tomczak w płaszczu z wystrzelonych poduszek powietrznych

Trzydzieścioro dzieci z Góry Kalwarii wraz z burmistrzem Arkadiuszem Strzyżewskim wzięło 18 września udział w finale akcji „Moda na Recykling”. W Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu gwiazdy znane z małego ekranu przywdziały ubiory w części wykonane z elektroodpadów – elementów pilotów telewizyjnych, fragmentów okapów, zużytych taśm filmowych czy przewodów elektrycznych. Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Skrzynecka, Maja Frykowska, Anna Popek, Zygmunt Chajzer, Katarzyna Bosacka, Conrado Moreno czy Piotr Zelt w blasku fleszy wyszli w strojach na wybieg. Wśród prezentowanych kreacji dzieci dostrzegły sukienkę Moniki Miller (uczestniczki obecnej edycji „Tańca z gwiazdami”) wykonaną z kliszy podczas warsztatów w Górze Kalwarii. Z kolei Marta Tomczak (znana z programu „Projekt Lady”) założyła płaszcz uszyty z pozostałości po wystrzelonych poduszkach powietrznych, której pomysł również powstał w Górze.


„Moda na Recykling” organizowana przez Europejską Platformę Recyklingu zawitała do Góry Kalwarii, jednego z ośmiu polskich miast, w marcu. Znana w branży projektantka mody Anna Kubisz poprowadziła w Ośrodku Kultury warsztaty z udziałem uczestników sekcji plastycznej. Dzieci dowiedziały się przy okazji jak prawidłowo segregować śmieci, jak być bardziej eko i przy tym zrozumiały, że niektórym odpadom można nadać „drugie życie”. Kalwaryjskie warsztaty patronatem honorowym objął burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. W środę odebrał on podziękowania od organizatorów akcji za otwartość na nowoczesne formy edukacji ekologicznej.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię