GÓRA KALWARIA W szkole w Coniewie zawiązała się sekcja zapaśnicza. Na jej inaugurację przybyli mistrzowie – olimpijski Włodzimierz Zawadzki oraz świata – Andrzej Malina


Pierwszy triumfował w roku 1996 na igrzyskach w Atlancie, natomiast drugi zdobył w 1989 roku w Budapeszcie mistrzostwo świata, a następnie dwa złote medale na mistrzostwach Europy. Co ciekawe Andrzej Malina pochodzi z Klarysewa (gmina Konstancin-Jeziorna) i pierwsze kroki na macie stawiał w nieistniejącym już klubie Elektronik Piaseczno (jego trener Ryszard Głowacki też był obecny w Coniewie), skąd przeniósł się do Legii Warszawa.
W 2009 roku były zapaśnik Marek Pawlak założył Uczniowski Klub Sportowy (UKS) Akademia Sportu w Baniosze. W tym roku uznał, że nadszedł czas na rozwój klubu i powołał sekcję zapaśniczą w placówce w Coniewie.

Czwartkowe spotkanie z mistrzami miało przekonać dzieci i młodzież do trenowania dyscypliny, w której można osiągnąć olimpijskie złoto. „Miej marzenia, sięgaj ich spełnienia…” – pod takim mottem organizatorzy wydarzenia zaprezentowali pokaz treningu i umiejętności nie tylko młodych zapaśników z Akademii Sportu w Baniosze, ale również zdobywców medali mistrzostw Polski i Europy z Radomia. Publiczność mogła się przekonać, jak silne są dziewczęta trenujące zapasy, ale także jak zwinni są zawodnicy. Zapaśnicy dali popis akrobatyki.

Zapasy to jedna z najbezpieczniejszych dyscyplin, rzadko dochodzi w niej do kontuzji – przekonywał spiker, a Włodzimierz Zawadzki dodawał, że podczas treningów z młodymi adeptami ćwiczenia wykonywane są z asekuracją. – Bezpieczeństwo jest najważniejsze – tłumaczył.

Burmistrz Dariusz Zieliński powiedział, że sport kształtuje u młodych ludzi postawy i wartości, którymi kierują się później przez resztę życia. – Nie każdy z was zostanie mistrzem świata – mówił z kolei do uczniów Andrzej Malina. – Ale każdy może popróbować tego sportu.

Piotr Chmielewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię