Pokazano urządzenie do mierzenia jakości powierza

2

KONSTANCIN-JEZIORNA Na prośbę komendanta straży miejskiej firma Comross zaprezentowała wczoraj przed ratuszem mobilną platformę, służącą do monitorowania jakości powietrza. Jedyna w uzdrowisku stacja pomiarowa znajduje się przy ul. Wierzejewskiego


– Powietrze jest dziś w uzdrowisku czyste jak łza, ilość pyłów zawieszonych jest minimalna i wynosi około 5 mg na m sześć. – odczytał wskazania stacji Damian Umięcki z Comrossu.
Sama platforma pomiarowa przyjechała podczepiona do haka niewielkiego samochodu. Może ona stale być w ruchu monitorując różne lokalizacje, ale można też umieścić ją w jednym miejscu (urządzenie jest zasilane także z akumulatora). W zależności od specyfikacji stacja może badać stężenie pyłów zawieszonych, ale także skład powietrza oraz poziom hałasu.
Dużą zaletą urządzenia są jego niewielkie rozmiary oraz waga, wynosząca zaledwie około 75 kg. Mobilna platforma zrobiła wrażenie na strażnikach miejskich, jednak to rada miejska zdecyduje, czy warto przeznaczyć na nią ponad 100 tys. zł.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Warto. Od razu wskażę domy gdzie ma podjechać to urządzenie by zbadać kto dokładnie truje sąsiadów i siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię