Pokochaliśmy wypożyczalnie rowerów. W sumie pokonaliśmy dziesiątki tysięcy kilometrów!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA/PIASECZNO W mieście uzdrowiskowym po raz pierwszy roczna liczba wypożyczeń przekroczyła w tym roku 10 tysięcy! Piaseczyński system wypożyczalni popularnością już prawie dogonił konstanciński, choć działa dużo krócej


Istniejący od 4 lat Konstanciński Rower Miejski to pierwszy podwarszawski system rowerowy, który był od początku całkowicie kompatybilny z warszawskim Veturilo i obsługiwany przez tego samego operatora – Nextbike Polska. Obecnie w mieście jest 7 stacji (ostatnia powstała obok starego ratusza w maju tego roku) i można skorzystać z 70 rowerów, w tym w Parku Zdrojowym przeznaczonych dla dzieci. W sezonie, którym się zakończył pod koniec listopada, po raz pierwszy w historii roczna liczba wypożyczeń przekroczyła 10 tysięcy. To o prawie 1,5 tys. więcej niż w roku 2017. Największą popularnością w zakończonym sezonie cieszyła się stacja Park Zdrojowy, a najpopularniejsza trasa wiodła z Mirkowa do Klarysewa. Średni czas jednego wypożyczenia wynosił 24 minuty i 21 sekund.

Od marca tego roku na naszym terenie można korzystać również ze stacji Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego (też jest kompatybilny z systemem warszawskim). W mieście  znajduje się 40 jednośladów w czterech miejscach. Choć jest ich mniej niż w Konstancinie, w tym roku rowery w Piasecznie wypożyczono ponad 9 600 razy, a średni czas jednej przejażdżki wyniósł 30 minut i 19 sekund. Najchętniej pokonywano trasę ze stacji PKP Piaseczno do Centrum Piaseczna. Najpopularniejszą stacją wypożyczeń był jednak Józefosław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię