Policja kieruje na objazdy! Protestujący blokują drogę.

1

LESZNOWOLA Na ul. Słonecznej są objazdy. Osoby sprzeciwiające się zajmowaniu ich gruntów pod budowę linii wysokiego napięcia zablokują drogę 721 na wysokości sklepu Lidl w Kolonii Lesznowola oraz skrzyżowanie Słonecznej z Postępu. Protest będzie odbywał się w dwóch turach – rano i po południu. Policja kieruje na objazdy


Ruchliwa droga zostanie zablokowana zarówno rano, jak i po południu. Przejście dla pieszych przy sklepie Lidl będzie okupowane od około godz. 8 rano przez kilkadziesiąt minut. Następnie protestujący przejdą chodnikiem na skrzyżowanie ulic Słonecznej i Postępu. Skrzyżowanie ma zostać całkowicie zablokowane około godz. 9 (utrudnienia mogą potrwać do godz. 10).

Aktualnie policja kieruje samochody na objazdy. Na skrzyżowaniu przy Tolku (słoneczna z Postępu) nie można skręcić w stronę Piaseczna. Zaś samochody jadące Słoneczną od strony Magdalenki kierowane są na objazdy przy szkole w Lesznowoli.

Chcemy zwrócić uwagę na sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, ale zamierzamy zachować rozsądek. Nie zależy nam na tym, aby budzić negatywne emocje, jak powstanie zbyt duży korek, odblokujemy drogę – wyjaśnia pan Marcin, organizator pikiety. Podobny scenariusz planowany jest po południu. Utrudnień w ruchu związanych z blokadą przejść (najpierw obok Lidla, a potem na skrzyżowaniu przy Tolku) należy spodziewać się w godz. 15-17. W proteście ma wziąć udział do 100 osób. Demonstranci będą mieli transparenty, gwizdki i odblaskowe kamizelki.

TW

1 KOMENTARZ

 1. „jak powstanie zbyt duży korek, odblokujemy drogę – wyjaśnia pan Marcin, organizator pikiety”
  =================
  Hehe, ale blokada!
  Panie Marcinie, jak chcecie rzeczywiście coś uzyskać, to trzeba być twardym, a nie miętkim.
  Miękiszonom władza mówi twarde „nie” i „spier….j na drzewo”!
  A siedzenie na drzewie w zimie nie jest zbyt przyjemne (chyba, że dla miękiszonów?)… 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię