Policja nie próżnuje. Łapią chuliganów, sadystów, włamywaczy i gwałcicieli

0

PIASECZNO Wczoraj w Piasecznie odbyła się debata poświęcona bezpieczeństwu. Podczas spotkania funkcjonariusze pochwalili się największymi ubiegłorocznymi sukcesami


Podczas debaty funkcjonariusze kolejny raz przestrzegali mieszkańców przed przestępcami wyłudzającymi pieniądze metodami „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Opowiadali także o nowych sposobach i metodach stosowanych przez złodziei. Jedną z nich jest udawanie sprzedawcy perfum. Zamiast jednak próbki zapachu, przestępcy podtykają swojej ofierze pod nos środek usypiający, po czym plądrują jej mieszkanie.
– Dwa razy zastanówmy się zanim wpuścimy kogoś do domu – przestrzegał uczestników spotkania nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Część debaty poświęcono także ochronie danych osobowych.
Podczas spotkania policjanci opowiadali i prowadzonych przez siebie programach prewencyjnych (wiele z nich skierowanych jest do młodzieży i seniorów) oraz zachęcali do korzystania z krajowej mapy zagrożeń. Pochwalono się także największymi sukcesami, odniesionymi w ubiegłym roku. I tak w Konstancinie-Jeziornie policjantom udało się ująć 26-latka rozprowadzającego narkotyki w szkołach, a także 21-latka, który zniszczył kamerę monitoringu nie widząc, że obok znajduje się… druga, która go nagrywa. Zatrzymano także kilku złodziei samochodów oraz gang Gruzinów, którzy na terenie Konstancina-Jeziorny włamywali się do domów i mieszkań. Nad morzem schwytano natomiast „tulipana” – mężczyznę, który w całej Polsce (także w Piasecznie) poznawał młode kobiety, a następnie bezwzględnie je okradał. Funkcjonariusze odnosili także sukcesy w walce z przestępcami działającymi metodą „na policjanta” (dwóch zostało zatrzymanych na terenie Ursynowa), osobami pastwiącymi się nad zwierzętami oraz brutalnymi gwałcicielami (jeden z nich, 48-letni obywatel Sochaczewa dopuścił się dodatkowo na swojej niedoszłej ofierze rabunku).

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię