Policja podaje statystyki dotyczące włamań w Julianowie. Informuje też o swoich działaniach

0

PIASECZNO Tydzień temu pisaliśmy o serii włamań do domów szeregowych na terenie Julianowa. Zjawisko to, zdaniem mieszkańców, w ostatnim czasie nasiliło się. Teraz do naszego zapytania na temat liczby włamań w tej części gminy odniosła się policja…


W oparciu o zapisy w Systemie Wspomagania Dowodzenia w okresie od 1 stycznia 2024 roku do 13 marca 2024 roku odnotowanych zostało 6 zgłoszeń ze strony mieszkańców, które dotyczyły kradzieży z włamaniem do domów – informuje st. asp. Magdalena Gąsowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.
Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie prowadzi postępowania przygotowawcze dotyczące uszkodzenia mienia w postaci uszkodzenia ramy okna, włamania do domu jednorodzinnego oraz kradzież pieniędzy w kwocie około 3500 złotych.

Jak informuje policja, w ubiegłym roku na terenie miasta i gminy Piaseczno dokonano 108 kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze przekonują, że traktują problem poważnie i podejmują działania mające ograniczać liczbę tego typu przestępstw. Do działań tych należą zintensyfikowane kontrole prowadzone przez służby prewencyjne i wydziału ruchu drogowego, operacyjne działania prowadzone przez policjantów wydziału kryminalnego, profilaktyka polegająca na informowaniu mieszkańców o metodach włamywaczy i sposobach zabezpieczania swojego dobytku.
Zmodyfikowaliśmy także system pełnienia służb patrolowych poprzez rotacyjne obejmowanie zagrożonych kradzieżami rejonów powiatu piaseczyńskiego kompleksowymi kontrolami policyjnymi – dodaje st. asp. Magdalena Gąsowska.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię