Policja szuka świadków śmiertelnego wypadku!

3

PIASECZNO Policjanci badają przyczyny śmiertelnego potrącenia 68-letniej rowerzystki, która zginęła wczoraj na drodze krajowej numer 79. Niestety to kolejna, bo już 13 śmiertelna ofiara wypadków na drogach naszego powiatu.

Wczoraj przed godziną 17.00 na drodze krajowej numer 79 pomiędzy Góra Kalwarią, a Potyczą doszło to kolejnego już w tym roku tragicznego w skutkach wypadku drogowego na terenie naszego powiatu.  Śmierć poniosła rowerzystka. 68- letnia kobieta jadąca rowerem od strony Góry Kalwarii w kierunku miejscowości Potycz została potrącona przez jadącego w tym samym kierunku kierowcę renault. Mimo prowadzonej długotrwałej reanimacji, poszkodowanej nie udało się uratować. Na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – niestety na pomoc medyczną było już za późno.
Obecnie policja bada między innymi prędkość z jaką poruszał się 32-letni kierowca renault. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu szczegółowego przebiegu tego zdarzenia proszone są o kontakt z wydziałem dochodzeniowo- śledczym Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pod numerem tel. 22 60 45 211.
Niestety to już 13 osoba, która zginęła w tym roku na drogach powiatu piaseczyńskiego. Policjanci ponawiają apel do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę.
– Jednocześnie zachęcamy mieszkańców do czynnego udziału w organizowanych spotkaniach i szkoleniach dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, które od ponad miesiąca przeprowadzane są na terenie Gminy Piaseczno i Lesznowola – informuje kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej policji w Piasecznie. – Dziś takie spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w CIS w Magdalence.

AB/KPP

Czytaj też: 

3 KOMENTARZE

  1. brak chodników ścieżek rowerowych a ruch ogromny i co tok większy ! Wydawane są tylko w masowej ilości pozwolenia na budowę osiedli mieszkań (szególnie Piaseczno Góra) // sami zobaczcie droga Góra Piaseczno ile tam jest miejscowosci Kąty Tomnice Baniocha Żabienec itp —- a ile mamy w tym ciągu komunikacyjnym (ogromnie przeładowanym ) –ścieżek dla rowerów , chodników !?

  2. Brak ścieżek rowerowych w Piasecznie i Lesznowoli efekt giną rowerzyści na drogach gminnych a gmina ma to delikatnie mówiąc w nosie – proponuje masowo nie płacić podatków! oraz protest pod urzędem gminy! (ile jeszcze osób musi zginąć na drogach Piaseczna i Lesznowoli by pojawiły się ścieżki rowerowe?)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię