PIASECZNO Wczoraj jedna z matek zaalarmowała na Facebooku, że jej syn wraz z kolegą był nagabywany przez człowieka, który chciał zwabić ich do piwnicy pod pretekstem pokazania kotków. – Doszło do nadinterpretacji – policja uspokaja, ale jednocześnie przestrzega


Piaseczyńscy policjanci, do których wczoraj napłynęło zgłoszenie szybko ustalili, że osobą, która przestraszyła chłopców i ich rodziców był nastolatek.
– To 15-16 letni chłopak, który chciał zwrócić na siebie uwagę – mówi kom. Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Doszło do nadinterpretacji jego zachowania. To nie była osoba dorosła, mieliśmy do czynienia z dzieckiem i w tym przypadku nie było żadnego zagrożenia.
Policjant jednak dodaje, że to nie zwalnia nas z czujność i rozmów z naszymi dziećmi by wiedziały jak zachować się w podobnych sytuacjach.
– Nie bagatelizujemy żadnych zgłoszeń – podkreśla kom. Jarosław Sawicki. – W tym przypadku, mimo że nie było mowy o popełnieniu przestępstwa to i tak bardzo dobrze, że matka chłopca zachowała czujność i powiadomiła nas o sytuacji.

AB

Czytaj też: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię