GÓRA KALWARIA/PIASECZNO Piaseczyńska prokuratura właśnie zleciła policji przesłuchanie przeszło 200 osób, które skorzystały z porad ortopedy podszywającego się pod medyka ze świętokrzystkiego


Fałszywy lekarz specjalista przez pół roku przyjmował pacjentów w przychodniach prywatnych w Górze Kalwarii, Warszawie i Otwocku. Policjanci zatrzymali go na początku czerwca, gdy wydawał diagnozy i wypisywał skierowania na badania w kalwaryjskiej przychodni. Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

Jak się okazało, 29-latek posługiwał się danymi i sfałszowanymi dokumentami na nazwisko ortopedy ze Starachowic. Swoim pracodawcom okazywał podrobiony dyplom ukończenia studiów medycznych, a także dokumenty uprawniające go do wykonywania zawodu lekarza, kartę przynależności do Okręgowej Izby Lekarskiej. Dysponował też pieczątkę lekarza specjalisty w zakresie ortopedii i traumatologii ruchu. Wpadł, gdy chciał podjąć pracę w jednym z warszawskich szpitali. Okazało się, że tam znają lekarza, pod którego Michał P. się podszył i poinformowali go o tym, iż ktoś szuka zatrudnienia na jego nazwisko. Mężczyzna zawiadomił policję.

Fałszywemu ortopedzie grozi do 8 lat więzienia.

czytaj też: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię