Policjanci byli świadkami niebezpiecznej sytuacji. Wszystko nagrała kamera [FILM]

2

TARCZYN Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego byli naocznymi świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze. Całą sytuację zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Okolice przejść dla pieszych to miejsca w których kierujący powinni zachowywać szczególną ostrożność, a co za tym idzie zmniejszyć prędkość z jaką się poruszają. Do przepisów zawartych w art. 26 Prawo o ruchu drogowym, z całą pewnością nie zastosował się 39-latek siedzący za kierownicą samochodu ciężarowego. Mężczyzna zignorował pieszego wchodzącego na oznakowane przejście dla pieszych. Wykroczenie zarejestrował policyjny wideorejestrator, a funkcjonariusze którzy byli świadkami tego jakże niebezpiecznego wykroczenia niezwłocznie zatrzymali kierującego ciężarówką do kontroli drogowej. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto dopisano 15 punktów karnych.


Na szczęście w tej sytuacji nie doszło do kontaktu pojazdu z pieszym. Pamiętajmy jednak, że takie sytuacje są bardzo niebezpieczne i mogą być tragiczne w skutkach, dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, bo tylko to jest gwarantem naszego bezpieczeństwa na drodze, nieważne czy jesteśmy pieszym, rowerzystą czy też kierującym samochodem czy motocyklem.

 

KPP

2 KOMENTARZE

 1. Policjanci którzy ukarali kierowcę najpierw powinni dokonać analizy legalności wykonania przejścia dla pieszych poprzez 3 pasy ruchu bez sygnalizacji świetlnej.
  W Polsce przepisy zabraniają wykonywania takich przejść w związku z tym kierowca został ukarany za coś co jest nielegalne i prokurator powinien się tym zainteresować.

 2. Policjanci ja wam podpowiem bo znam sytacje o podobnym wydzwieku
  1 nic się nie stało
  2 nauczyć się kasować nagranie
  3 z mojej wiedzy taka sytuacja kosztuje 2000 zł a gdzie to obejrzyjcie sobie Drogówka
  4 jestescie jedyną kastą która na budowę czy zakup mieszkania nie musi brać kredytu
  5 pieszy to pewnie mundurowy po cywilu, a szofer nie miał wyjścia
  6 wode lać ale nie nam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię