Policjanci dbają o bezpieczne ferie

0

POWIAT W naszym województwie dziś zaczęły się ferie zimowe. Policjanci zadbają aby wszystkie podróże były bezpieczne. Sprawdzają stan techniczny autokarów i samochodów, trzeźwość kierowców, a także sposób przewożenia dzieci. Zwiększony został także nadzór nad ruchem na trasach wyjazdowych

Kontrole autobusów dla zorganizowanych grup wycieczkowych rozpoczęto już w piątek. Przeprowadzane są na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Piasecznie przy ul. Kościelna 3. Są dokonywane na podstawie zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji:
Fax (22) 60 45 205, lub mailowo: karolina .nowomiejska@ksp.policja.gov.pl
Również za pośrednictwem strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzać czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.
Rodzice dzieci spędzających ferie w domu powinni przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Robią to również policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej warszawskiej „drogówki” w trakcie zajęć w miejscach zorganizowanego wypoczynku. Podczas „Zimy w mieście” funkcjonariusze organizują spotkania w placówkach oświatowych. W formie zabaw i prelekcji przypomną o najważniejszych zasadach drogowych, które powinny ustrzec najmłodszych uczestników ruchu drogowego przed wypadkami. Policjanci dużą uwagę przywiązują do uświadomienia dzieciom konieczności używania elementów odblaskowych.
Podczas ferii musimy się liczyć ze wzmożonymi kontrolami policji, podczas których funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów (zarówno autokarów jak i samochodów). Sprawdzą także trzeźwości kierowców i czy nie przekraczają oni dopuszczalnych prędkości. Skontrolują zapinanie pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci.

AB/fot.policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię