Policjanci na festynie rodzinnym

0

GÓRA KALWARIA Policjanci z Góry Kalwarii i z Piaseczna uczestniczyli w festynie rodzinnym, związanym z otwarciem sezonu turystycznego w gminie Góra Kalwaria. Policyjne stoisko i przygotowany program prewencyjny oraz liczne atrakcje cieszyły się powodzeniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci

Podczas festynu rodzinnego zorganizowanego w sobotę przez Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria nie mogło zabraknąć policjantów.
Dla uczestników imprezy policjanci zorganizowali własne stoisko profilaktyczne. Przygotowali między innymi konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla najmłodszych z nagrodami, a dla dorosłych możliwość pokonania slalomu w alkogoglach. Wszyscy zainteresowani mieli okazję zapoznać się z możliwością podjęcia służby w policji w ramach programu „Zostań policjantem”
Oddzielną prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym zaprezentowali funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna mł. asp. Paweł Szczepański i st.sierż. Marlena Majcher. Policjanci przypomnieli i omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególną uwagę zwrócili na rowerzystów – niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Podczas festynu policjanci z Góry Kalwarii zapewnili także możliwość znakowania rowerów.
– Prezentacja i stanowisko policyjne podczas całego festynu cieszyło się ogromną popularnością, co jest także zasługą zaproszonych przez nas gości – mówi nadkom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – A były nimi uczennice klasy mundurowej o profilu policyjnym mł. kadet Martyna Chrzanowska i Natalia Mrowińska wraz z nauczycielem Panem Michałem Kozłowskim. To właśnie dzięki współpracy ze szkołą mogliśmy udostępnić mieszkańcom skorzystanie z alkogogli.
Zastępca komendanta komisariatu w Górze Kalwarii pan podkom. Radosław Książek dla chętnych przygotował również lekcję udzielania pierwszej.

KP/AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię