Policjanci podsumowali ubiegły rok. Mniej ofiar na drogach, więcej kradzieży pojazdów

2

POWIAT Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie przygotowała sprawozdanie za ubiegły rok. Niektóre statystyki mogą niepokoić, inne wyglądają lepiej niż w poprzednich latach, co może być efektem pandemii koronawirusa i wprowadzonych ograniczeń


W ubiegłym roku policjanci odnotowali łącznie aż 29 356 interwencji w miejscach publicznych oraz 330 interwencji domowych, związanych najczęściej z przemocą lub zakłócaniem ciszy nocnej. 56 przestępców udało się zatrzymać na gorącym uczynku, do sądu wpłynęło też 356 wniosków o ukaranie nieletnich (najczęściej za kradzieże, przemoc i przestępstwa związane z narkotykami).
Nieco inaczej niż w ubiegłych latach wyglądała sytuacja na drogach, co było efektem mniejszego ruchu samochodowego w okresie pandemii. W ubiegłym roku doszło do 84 wypadków w których zginęło 11 osób (o 5 mniej niż w roku 2019), a 86 zostało rannych (o 9 więcej niż w roku 2019). Wśród zabitych było 5 kierowców (w tym jeden motocyklista), 4 pieszych oraz 2 rowerzystów. Policjanci odnotowali także 2089 kolizji, o 243 mniej niż w roku 2019.
Jeśli chodzi o najbardziej uciążliwe dla mieszkańców przestępstwa, to w ubiegłym roku dokonano 14 rozbojów, 16 bójek i pobić, 107 przestępstw związanych z narkotykami oraz 611 kradzieży. Z ulic i parkingów skradziono też aż 102 samochody, a więc o 18 więcej niż w roku 2019. Na naszym terenie zainteresowaniem złodziei cieszą się zwłaszcza marki japońskie, wśród których prym wiedzie toyota.

TW

2 KOMENTARZE

 1. 611 kradzieży?
  Na naszym terenie zainteresowaniem cieszą się przekręty liczników gazowych. Wg członka grupy – parę razy tyle w sezonie.
  Skąd te dane

  • pewnie towarzystwo wz ador ha ha ha
   Takie efekty za tyle kasy z podatków ha ha
   jprd zaj efekty
   Szkoda złotówki na to dz …..zarabiajace na bokach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię