Policjanci podsumowali ubiegły rok. Mniej śmiertelnych wypadków, więcej włamań

3

PIASECZNO W Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie odbyła się roczna odprawa, podczas której policjanci podsumowali 2019 rok oraz określili priorytety na najbliższe miesiące


Spotkanie wypełniły głównie liczby i statystyki, z których jednak wyłaniają się pewne ogólne tendencje. I tak w ubiegłym roku o wiele więcej przestępstw niż wcześniej, mimo licznych akcji prewencyjnych, popełniali nieletni. Policjanci skierowali do sądu aż 401 wniosków, podczas gdy rok wcześniej „zaledwie” 289.
W 2019 roku na terenie powiatu doszło do 82 wypadków drogowych, w których zginęło 16 osób. Rok wcześniej liczba wypadków była podobna, z tą jednak różnicą, że śmierć w nich poniosły aż 22 osoby. W ubiegłym roku było też mniej rannych. Liczba kolizji natomiast zwiększyła się (2332), co jak mówią policjanci jest spowodowane coraz większą liczbą poruszających się po drogach samochodów. Pocieszające jest to, że od trzech lat spada liczba kierowców, którzy wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu. W ubiegłym roku było ich 220 (przy większej liczbie przeprowadzonych kontroli), podczas gdy rok wcześniej – 276.
Przybywa niestety przestępstw. W ubiegłym roku zarejestrowano ich 4249, przy czym wykrywalność wyniosła 54,5 proc. Wśród wszystkich czynów zabronionych policjanci odnotowali 742 kradzieże (wykrywalność 21 proc.), 18 rozbojów (wykrywalność 56 proc.), 14 bójek lub pobić, 247 uszkodzeń mienia (wykrywalność 26 proc.), 84 kradzieże pojazdu (wykrywalność prawie 17 proc.) oraz 358 kradzieży z włamaniem (wykrywalność 28 proc.), a więc więcej niż w roku 2017 i 2018. 101 osób zostało też zatrzymanych za handel lub posiadanie narkotyków.
Tradycyjnie funkcjonariusze pochwalili się też największymi sukcesami. Zaliczyli do nich zatrzymanie 27-latka handlującego narkotykami, ujęcie 32-letniego Wietnamczyka który miał w domu kasyno czy schwytanie 29-letniego złodzieja rowerów. Sukcesem okazały się również poszukiwania zaginionej 78-latki oraz zatrzymanie 20-latka, który skatował kobietę w Solcu. W tym roku policjanci zamierzają przede wszystkim ograniczyć liczbę najbardziej uciążliwych dla mieszkańców przestępstw, w tym kradzieży z włamaniem, a także doprowadzić do zmniejszenia liczby kolizji i wypadków.

CZYTAJ TAKŻE:  120 kg narkotyków w Woli Mrokowskiej. Policja wytropiła grupę rozprowadzającą środki odurzające

TW

3 KOMENTARZE

 1. Statystyki, niebywały powód do dumy dla miejscowej policji… Ogromne gratulacje na ręce przełożonych iż w Piasecznie jest coraz niebezpieczniej. Strach pozostawić miejsce zamieszkania, strach w nim przebywać z powodu zuchwałych kradzieży. Nie można poruszać się swobodnie rowerem, posiadając nawet solidne zapięcie. Strach przejść przez miasto po zmroku. Szczególnie okolice mleczarni i PKP są niebezpieczne.

  Może jednak warto, aby szanowna policja ruszyła tyłki zza biurka i patrolowała teren?

  • Konkretnie 🙂
   Patola sięga po a cz z urzędu i sad 🙂 oczywista mokotow
   Szkoda czasu na komentarze:)
   pospolstwo za miedziaki sprzeda dupe …

 2. A ile męskich bokserek wykreowali np j s
  t ż. Na jakim etapie jest sprawa złodziei gazowników liczników podana na talerzu w 2012, zamieszanych min w grów jak np oktab….?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię