PIASECZNO W Szkole Podstawowej Nr 1 już po raz kolejny wręczono nagrody powiatowego finału konkursu wiedzy policyjnej „Policjanci są wśród nas””. Laureatami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5.


Po raz kolejny w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piasecznie drużyny z 9 szkół podstawowych stanęły do zmagań w ramach konkursu „Policjanci są wśród nas”. Tak jak we wszystkich komendach garnizonu stołecznego rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu nastąpiło po sprawdzeniu testów wiedzy o bezpieczeństwie i podsumowaniu wyników dwóch konkurencji sportowych.
Najlepszą drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Piasecznie, którzy ten konkurs wygrali również w ubiegłym roku.
Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości prawnej dzieci, a przez to również spowodowanie zmniejszenia liczby zdarzeń o charakterze przestępczym oraz nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych.
Dzieci przygotowujące się do konkursu mogły poszerzyć swoją wiedzę, zapoznając się z materiałami przygotowanymi przez Wydział Prewencji KSP. Lektura ta w przystępny sposób zaznajamiała czytelników z pracą Policji, o jej powstaniu, strukturze i wykonywanych zadaniach.
Nagrody dla zwycięzców konkursu i pozostałych uczestników, wręczyli: Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Kokoszka wraz z Katarzyną Paprocką członkiem zarządu powiatu piaseczyńskiego.
– Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dzieci były dobrze przygotowane do zmierzenia się testami i konkurencjami sportowymi – oceniają policjanci. – Wyniki testów świadczą o merytorycznej wiedzy dotyczącej Policji i bezpieczeństwa.
Ze względu na duże zainteresowanie turniejem, policjanci obiecują, że nie był to ostatni konkurs.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię