Policjanci z KSP odwiedzili „Budowlankę”

0

GÓRA KALWARIA Zespół Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii odwiedzili dziś funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji, którzy opowiadali o swojej pracy, prezentowali sprzęt i przeprowadzali widowiskowe pokazy


Pokaz konny wzbogacono też o elementy pirotechniczne

Wizyta policjantów z KSP była nagrodą dla szkoły, w której są także klasy mundurowe, za uczestnictwo w konkursie, poświęconym osobie podinsp. Mariana Stefana Kozielewskiego, patrona Garnizonu Stołecznego. Marian Kozielewski był szefem warszawskiej policji w latach 30. XX wieku. Podczas wojny działał w konspiracji, walczył też w Powstaniu Warszawskim. Konkurs plastyczny przedstawiający sylwetkę bohatera wygrała Natalia Dmowska, uczennica klasy mundurowej szkoły w Górze Kalwarii. Dlatego też, w ramach podziękowania, stołeczni policjanci postanowili odwiedzić „Budowlankę” i przybliżyć młodzieży kulisy wykonywanego przez siebie, trudnego zawodu.

Kulisy swojej pracy pokazywał młodzieży technik kryminalistyki

Dzień z Komendą Stołeczną Policji rozpoczął się na hali sportowej, gdzie uczniowie klas mundurowych mogli posłuchać o urokach codziennej służby, m.in. w ruchu drogowym, ale także zapoznać się z pracą technika kryminalistyki. Dowiedzieli się, jak udzielać pierwszej pomocy w warunkach bojowych oraz jak postępować w przypadku ujawnienia paczki niewiadomego pochodzenia. Na piętrze szkoły rozstawiono stanowiska, prezentujące poszczególne sekcje KSP (dużym zainteresowaniem cieszyli się zwłaszcza antyterroryści). Z kolei przed szkołą można było obejrzeć policyjny sprzęt: motocykle, łódź motorową, drony oraz inne specjalistyczne pojazdy do różnego typu zadań. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy tresury psów oraz widowiskowy pokaz konny. Było też coś dla uczniów, którzy mogli przetestować alkogogle. Są to specjalne okulary dające wyobrażenie o tym, jakie postrzeganie rzeczywistości ma osoba po spożyciu alkoholu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię