PRAŻMÓW Wójt i przedstawiciel Komendy Stołecznej Policji dziś podpiszą akt notarialny, na mocy którego samorząd przekaże działkę w centrum Prażmowa pod budowę nowej siedziby dla stróżów prawa


Prażmowscy mundurowi od siedmiu lat zajmują zespół kontenerów o łącznej powierzchni 90 m kw., który ustawiono dla nich na gminnej parceli przy ul. Franciszka Ryxa 74 (obok szkoły). Niestety, wraz z upływem lat, budynek zastępczy zaczął przeciekać, szczególnie na łączeniach.

– Bieżące naprawy nie poprawiły sytuacji. Wdał się grzyb, w niektórych miejscach załamała podłoga – przyznaje asp. sztab. Radosław Dębski, kierownik prażmowskiego posterunku.

Razem z kierownikiem z kontenerów korzysta łącznie ośmioro policjantów. W obiekcie kontrole przeprowadził sanepid i pracownicy Komendy Stołecznej Policji (KSP). – Wszyscy zaczęliśmy myśleć o bardziej godnej siedzibie dla posterunku – mówi kierownik Dębski.

Na rękę stróżom prawa zdecydował się pójść samorząd gminy. Po rozmowach z szefostwem policji w powiecie i garnizonie warszawskim, włodarze zdecydowali się przekazać KSP działkę, na której obecnie stoją kontenery. Dziś dojdzie do podpisania aktu notarialnego. Na liczącym około 1550 metrów terenie w ciągu dwóch lat ma być wzniesiony murowany posterunek spełniający współczesne wymagania: z częścią socjalną, osobnymi toaletami dla kobiet i mężczyzn, dostosowany dla osób niepełnosprawnych oraz z trzema garażami.

– Liczę, że dzięki budowie nowego posterunku, zwiększy się jego obsada, co wpłynie na stan bezpieczeństwa w naszej gminie – mówi wójt Sylwester Puchała.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię