Policjanci zapobiegli niebezpiecznej sytuacji na drodze, 61-latek został ukarany mandatem

1

POWIAT Policjanci zatrzymali 61-letniego kierowcę, przewożącego kłody drewna. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że niedostatecznie zabezpieczony ładunek mógł doprowadzić do tragedii.

Nieodpowiednie zabezpieczenie przewożonego ładunku może doprowadzić do drogowej tragedii. Nigdy nie wiemy co wydarzy się podczas naszej podróży, czy nie będziemy musieli nagle hamować bądź wykonywać gwałtownych manewrów na drodze, dlatego tak ważne jest myślenie o konsekwencjach niestosowania się do obowiązujących przepisów jak również umiejętność przewidywania zdarzeń na drodze.

Z całą pewnością, sposób przewożenia drewna na kontrolowanym przez policjantów piaseczyńskiej drogówki pojeździe ciężarowym z przyczepą, dalece odbiega od przepisów prawa. 61-letni kierujący pamiętał o zabezpieczeniu ładunku znajdującego się na przyczepie, zapomniał jednak o tym by w taki sam sposób zabezpieczyć drewno znajdujące się na pojeździe ciężarowym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili również wyposażenie pojazdu w wymagane przepisami światła i jakież było ich zdziwienie, kiedy kierujący zaprezentował posiadane w pojeździe światło cofania. Okazało się, że światło działa ale na pstryczek. Żeby je uruchomić należy wysiąść z pojazdu, włączyć je, a następnie wykonać manewr cofania. 61-latek stracił dowód rejestracyjny, a spotkanie z policjantami zakończyło się mandatem karnym.


Co by się wydarzyło gdyby niezabezpieczone drewno zsunęło się nagle z pojazdu? O tragedię naprawdę nie trudno! Miejmy świadomość, że nasz błąd i zaniedbanie może kosztować czyjeś zdrowie lub życie.

 

KPP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię