Policjantka przestrzega seniorów! Nie dajmy się oszukać

0

W ostatnim czasie policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie odwiedziła seniorów w klubach w Gołkowie oraz Głoskowie. Celem spotkań było uświadomienie osobom starszym, jakie zagrożenia na nich czyhają i jak postępować by nie stać się ofiarę oszustwa

Seniorzy odgrywają bardzo dużą rolę w przedsięwzięciach profilaktycznych realizowanych przez piaseczyńskich policjantów. Osoby starsze są grupą społeczną szczególnie narażoną na działanie oszustów, dlatego spotkania z nimi są doskonałą okazją do przypominania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W ostatnich dniach sierż. szt. Wioletta Domagała z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie odwiedziła seniorów z klubów seniora w Gołkowie oraz Głoskowie. W trakcie prelekcji, omówiła schemat działania oszustów oraz wskazała, na jakie sygnały warto zwrócić uwagę. Seniorzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, informując, że odbierali telefony z prośbą o pomoc, ale dzięki wcześniejszym spotkaniom z mundurowymi wiedzieli w jaki sposób mają zareagować by nie dać się zwieść oszustom.

Podczas spotkań oprócz tematyki wszelkiego rodzaju oszustw, przypomniano również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię