Policyjne bmw pilotowało w drodze do szpitala

0

PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy w niedzielę pełnili służbę radiowozem marki BMW, czyli nowym nabytkiem polskiej policji, poprowadzili przez 50 kilometrów pilotaż, którego celem było jak najszybsze dotarcie lekarza do kobiety wymagającej pilnej operacji

Tuż przed godz.11.00 policjanci z piaseczyńskiej drogówki, którzy pełnili służbę na drodze krajowej numer 79 zostali poinformowani przez jednego z kierowców, że jest lekarzem. Został wezwany przez ordynatora jednego z warszawskich szpitali do pilnego przybycia i poprowadzenie skomplikowanej operacji, której wymagała 75- letnia pacjentka. Każda minuta zwłoki stanowiła zagrożenie dla jej życia. Policyjna załoga w składzie st.sierż. Marlena Majcher i mł. asp. Paweł Szczepański natychmiast o zaistniałej sytuacji poinformowali oficera dyżurnego.
Decyzja mogła być tylko jedna. Z miejscowości Coniew do centrum Warszawy przez 50 kilometrów policjanci poprowadzili pilotaż pojazdu którym poruszał się lekarz. Bezpieczne i szybkie dotarcie do szpitala było możliwe dzięki umiejętności policyjnego kierowcy, jak również dzięki doskonałemu radiowozowi, którym dysponowali policjanci. Jak podkreślają policjanci bmw- najnowszy nabytek polskiej policji sprawdził się doskonale.
– Z naszych informacji wynika, że lekarz dotarł na czas, przeprowadził operację, zapewniając właściwą pomoc – informuje nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Mamy satysfakcję że motto „Pomagamy i chronimy” to nie tylko słowa, kierujemy się nim w naszej codziennej służbie.

KPP/AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię