Polityczna manifestacja radnych

26

PIASECZNO Na znak solidarności z protestującymi nauczycielami radni Koalicji Obywatelskiej oraz Naszego Sportu i Kultury/Wspólnerazem założyli na dzisiejszą sesję koszulki z napisem „Popieramy strajk. Nauczyciel ważniejszy niż krowa i świnia”


Koszulek, co zrozumiałe, nie mieli na sobie radni Prawa i Sprawiedliwości (rząd PiS od kilku dni negocjuje ze strajkującymi nauczycielami). Tymczasem strajk nauczycieli na terenie gminy trwa już trzeci dzień. Burmistrz Daniel Putkiewicz powołał specjalny zespół, mający na bieżąco monitorować sytuację. Na 21 placówek, administrowanych przez gminę, strajkuje 18. Pierwszego dnia do strajku przystąpiło 677 nauczycieli, drugiego – 644.
– Dziś we wszystkich placówkach rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne – poinformowała podczas sesji wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Cześć nauczycieli zrezygnowało ze strajku, aby uczestniczyć w komisjach egzaminacyjnych.

TW

26 KOMENTARZE

  • Ha, ha, a gdzie w-ce hanna, odpowiedzialna za degradację środowiska nauczycielskiego?
   Na czoło proponuję dodać napis konstytucja jako wizytówkę przekonań i pokroju osobowości 🙂

 1. Polityczna manifestacja??? Pan autor tekstu jest z PiS czy może tylko PiSowski troll? Teraz czekam aż napiszcie że ZNP to opozycja totalna.

   • Myśląc w ten sposób KAŻDE działanie czy wypowiedz odmienna od tego co proponuje partia rządząca jest polityczną manifestacją. Określenie „polityczna manifestacja” w tym kontekście, szczególnie przed wyborami ma wydźwięk zdecydowanie negatywny. Po za tym każdy człowiek ma prawo do popierania innych i wypowiadania swojego zdania jeśli nie narusza tym prawa. Każdy człowiek czyli radny też. No chyba że już cofnęliśmy się do głębokiego komunizmu i obowiązuje „program partii, programem narodu” i „Wola partii wolą narodu „?

 2. Interesuje mnie kto zapłacił za te koszulki radni czy też Gmina czyli z moich podatków. Zapewne nikt mi ni9e odpowie na takie proste pytanie.

 3. Oczekiwałbym od naszych samorządowców, żeby zamówili koszulki z napisem „wyrażam sprzeciw, wobec 300% podwyżce, za wywóz śmieci !” a nie uprawiali medialne show !

 4. Opozycja totalna czy nie? Protest totalny czy nie? Manifest totalny czy nie? Mało to mnie interesuje. I nawet trochę to rozumiem, ale…… . Ale interesuje mnie natomiast to: KTO MI ZWRÓCI ZA PŁATNĄ OPIEKĘ NAD MOIMI DZIEĆMI w czasie kiedy powinny chodzić do szkoły? Bo rozumiem, że radni w koszulkach dietę za sesję wzięli? Nauczyciele za czas strajku pensje otrzymają? Istny kabaret. I niech mi ktoś powie, że to nie jest sprawa polityczna? Ja nie mam 6-8 tygodni wolnego w wakacje. Ja nie mam 2 tygodni wolnego w ferie zimowe. Ja nie mam wolnego w środę, Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Ja nie mam wolnego w okresie między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem, czy w 2019 roku 23 grudnia dzieci pójdą do szkoły? – pewnie nie, to kolejne wolne, wychodzi mi jakieś 7 dni. Tak, tak, pewnie z jeden dzień w tym okresie będą musieli się pojawić w pracy żeby coś tam podpisać, ale myślę, że jest to „załatwiane” wcześniej? Mój tydzień pracy to min. 40 godzin. I mam tylko 26 dni urlopu. Ostatecznie nie mogę wziąć rocznego płatnego urlopu na podratowanie zdrowia – a chciałbym. I gdzie tu sprawiedliwość? I jeszcze raz zapytam: KTO MI ZWRÓCI ZA PŁATNĄ OPIEKĘ NAD MOIMI DZIEĆMI w czasie kiedy powinny mieć zapewnioną tę opiekę w szkole?

 5. Zawsze mogą np. hodować świnie. Wielu chciałoby tyle zarabiać za 18 godzin, średnia w unii to 24. 90% uczniów bierze korepetycje.

 6. Hasło: nauczyciel ważniejszy niż krowa czy świnia, jest po prostu manipulacją. Dziecko nawet wie, że w tym przypadku nie chodzi o krowy czy świnie (one akurat nikogo, od prawa do lewa ZUPEŁNIE nie obchodzą, ale to odrębny temat), ale o rolników. Radni nie mieli natomiast odwagi założyć napisów: nauczyciele ważniejsi niż rolnicy. Dobra, dajmy spokój. Ludzie z otwartym umysłem mają natomiast zupełnie już dość nie tylko zmanipulowanych na maksa ludzi, od prawa do lewa, ale także komiksowego dziennikarstwa.

 7. W woli informacji, to nauczyciele od 01.01.2019r otrzymali podwyżki od naszych radnych, choćby podwyższone funkcyjne i za wychowawstwo 300zł, opiekun świetlicy itp. Uchwała nr 1636/LIII/2018 z dnia 07 listopada 2018r., podwyżki obowiązują od 01.01.2019r., i proszę zwrócić uwagę, że 0,5 godziny pracy nauczyciela zaokrągla się do 1 pełnej godziny.

 8. Zgadzam się z : romecki, podwyżka za śmieci to SKANDAL, zmuszono wszystkich do szczegółowego segregowania i jeszcze trzeba dopłacać

 9. Radni zapominają, że ich pracodawcą są wszyscy mieszkańcy a nie tylko wspierający przodującą siłę narodu. Nie sadzę, ze wszyscy „pracodawcy” byli zadowoleni z ich demonstracji. Sądzę, że UG nie jest miejscem demonstracji politycznych a wyłącznie miejscem pracy. Dziwie się, ze Burmistrz zezwala na polityczną działalność na terenie UG

 10. A ja już zamówiłem 15 tuczników, wynająłem ukrainca do opieki nad nimi;) Wypasać będę w parku miejskim i kasa na konto będzie lecieć. PiS dba o prawdziwych Polaków o nasz dom Polskę. Nauka jest dla idiotów. Ile to magistrów po politologii, socjologii czy pedagogice jest na bezrobociu? Setki… lepiej iść do seminarium, do PiS ( można dostać robotę lub kupić bank za 1zl ) lub kombinować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię