KONSTANCIN-JEZIORNA Na spotkanie z Anną i Krzysztofem Kobusami zaprasza  Konstanciński Dom Kultury w ramach klubu podróżnika. W czwartek 22 czerwca o godz. 19 pokażą, jak bardzo nasz kraj może fascynować. Wstęp wolny


Anna i Krzysztof Kobusowie przez 9 lat pracując nad albumem „Polska wielu kultur” wędrowali po kraju z aparatami w dłoniach, by dokumentować zachowane zwyczaje i obrzędy, spotykać ludzi różnych wyznań i narodowości, zaprzyjaźniać się z nimi i poznawać ich świat. Świat żywej tradycji, ocalonej od zapomnienia.

Uczestnicy czwartkowego spotkania w Hugonówce (ul. Mostowa 15) wraz z podróżnikami wyruszą z Tarnowa z romskim Taborem Pamięci, z chasydami w dniu 21 adar spotkają się u grobu cadyka Elimelecha w Leżajsku, wezmą udział w prawosławnym święcie Spasa na świętej Górze Grabarce pośród tysięcy wotywnych krzyży i mszy św. na zamarzniętym Bugu. Wielkanoc to czas szczególny – podczas klubu podróżnika będzie można spotkać Turki Wielkanocne w Dolinie Sanu, wziąć udział w Misterium Męki Pańskiej zaś w Lany Poniedziałek wraz z konną procesją na Opolszczyźnie wyruszyć w wiosenny objazd pól. Słuchacze przekonają się też jak wyglądają „biołe” i „czorne” Mikołaje w Koniakowie i co dzieje się podczas Karczmy Piwnej na Śląsku. Odwiedzą też polskich Tatarów podczas święta Ofiarowania zaś na Pomorzu wyruszą z Kaszubami na morską pielgrzymkę.

Kobusowie – fotografowie i dziennikarze – uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków, egzotyczne podróże oraz odkrywanie Polski. Są autorzy zdjęć do blisko 25 albumów, z których przeważająca większość jest poświęcona naszemu krajowi. Na stałe współpracują z wiodącymi pismami podróżniczymi i wydawnictwami książkowymi. Są też autorami serii książek „Mali podróżnicy w wielkim świecie” (wyd. National Geographic), gdzie pokazują świat przez pryzmat wyjazdów z dziećmi. Ich zdjęcia zobaczyć można na stronie www.travelphoto.pl. Swoim doświadczeniem z rodzinnych podróży dalekich i bliskich dzielą się poprzez portal www.malypodroznik.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię