PIASECZNO Daniel Putkiewicz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno wyraził zdziwienie skalą akcji policji przeciwko grupce młodzieży, która – wydawało się w spokojny sposób – chciała wyrazić swoje emocje związane z morderstwem Kornelii i zaprotestować przeciwko przemocy.

 

W trakcie sprawozdania podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wyraziłem zdziwienie skalą akcji policji przeciwko grupce młodzieży, która – wydawało się w spokojny sposób – chciała wyrazić swoje emocje związane z morderstwem Kornelii i zaprotestować przeciwko przemocy. Wielu mieszkańców było zaskoczonych tak stanowczą reakcją służb. Chcę wierzyć, że była ona podyktowana przepisami zw. z walką z epidemią. Cześć z uczestników, którzy otrzymali mandaty odebrała to jako formę represji za wyrażane niezadowolenie z pracy policji. Chciałbym aby policja nadal kojarzyła się nam, mieszkańcom, z bezpieczeństwem i ładem, a nie represją. Liczę, że służby rządowe podejmą równie stanowcze działania w zapewnieniu bezpieczeństwa w placówkach oświatowych, które, wg zaleceń rządowych, stopniowo otwieramy. Stosujemy się przy tym do wytycznych, próbując w ten sposób minimalizować ryzyko. Dodatkowo personel przedszkoli ma możliwość wykonania badań na przeciwciała wirusa. Tyle możemy zrobić jako gmina. Jeżeli wyniki będą niepokojące, będę domagał się od służb sanitarnych wykonania testów dla wszystkich pracowników oświaty.

CZYTAJ TAKŻE:  Koniec epidemii? Kolejna doba bez nowych zachorowań. Najnowszy komunikat sanepidu

 

Daniel Putkiewicz
Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

1 KOMENTARZ

  1. O sołtys się odezwał dlaczego Pan krytykuje decyzję policji a sam siedzi zamknięty bo co boi się Pan zakażenia myślę że należy już czas zabrać się do roboty a tylko krytykować myślę też należy choć trochę znać przepisy jest zakaz zgomadzen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię