#PomagamyRazem. IKEA ofiarowała 4,5 miliona

0

Kryzys związany z pandemią COVID-19 to obecnie jedno z ważniejszych wyzwań, przed jakim stanęła ludzkość, zarówno biznes, jak i każdy z nas z osobna. IKEA na walkę z konsekwencjami rozprzestrzeniania się koronawirusa przeznaczyła w Polsce 4,5 miliona złotych.

Pracownicy warszawskich sklepów IKEA także zaangażowali się w pomoc szpitalom, organizacjom i instytucjom z Warszawy i najbliższych okolic. Przygotowali i dostarczyli potrzebującym łącznie niemal 5000 produktów, dzięki którym łatwiej będzie walczyć z pandemią.

Dzięki zaangażowaniu i gotowości do podjęcia codziennych wysiłków pracowników wszystkich warszawskich sklepów, pomoc mogła być zrealizowana i trafić w szybkim tempie do potrzebujących. Ich kompetencje i otwarte serca pomogły zrobić tak wiele.

Przy współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda Polska dary rzeczowe przekazaliśmy m.in. Dziecięcemu Szpitalowi Klinicznemu im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego znajdującemu się na liście szpitali zakaźnych. Pomoc trafiła zarówno do personelu szpitala, jak i małych pacjentów. Nasze produkty wykorzystane zostały na potrzeby stworzenia laboratorium, gdzie przeprowadzane będą testy na obecność wirusa. Przekazaliśmy także 220 kreatywnych zestawów dla hospitalizowanych dzieci; kolorowanki, książeczki czy kredki pozwolą im na chwilę radości i umilą powrót do zdrowia.

Ograniczenia w czasie pandemii sprawiły, że w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” rodzice, którzy zostali przy swoich dzieciach, nie mogli opuszczać oddziałów. IKEA przekazała szpitalowi dodatkowe naczynia, kubki i sztućce także dla nich, by mogli zjeść posiłki wspólnie z dziećmi. Do sal dla dzieci trafiły też nowe stoliki i krzesełka.

Darowizna dla Szpitala św. Anny w Piasecznie przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa pacjentów i personelu. Wyposażyliśmy 60 sal, m.in. w woreczki strunowe, pojemniki i wózki, które w znacznym stopniu ułatwiają odkażanie i ograniczają ryzyko ewentualnego przenoszenia wirusa.

Rzeczowa pomoc IKEA, pościele i materace oraz drobny sprzęt kuchenny trafiły też do czterech mazowieckich ośrodków Stowarzyszenia MONAR – schronisk i noclegowni. Dzięki wsparciu poprawią się warunki opieki oferowane przez placówki i podniesione zostaną standardy higieny, przez co łatwiej będzie zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19. Z kolei współpracując z Siostrą Chmielewską prowadzącą Wspólnotę Chleb Życia, mogliśmy uzupełnić wyposażenie w 10 domach, w których przebywa około 300 podopiecznych, ludzi starszych, chorych, matek z dziećmi.

Przez cały okres trwania akcji #WzywamyPosiłki, zakończonej z początkiem maja, IKEA Food z warszawskich sklepów IKEA przekazała pracownikom szpitali, laboratoriów i innym placówkom walczącym z pandemią ponad 9 000 posiłków.

Do tej pory pomoc IKEA dla Warszawy i okolic to 14 darowizn, 23 wsparte organizacje/instytucje i prawie 25 tysięcy osób objętych pomocą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię