Pomoc dla pogorzelców nie słabnie. Uzbierano już prawie 40 tys. zł

1

GÓRA KALWARIA W jedną noc zmieniło się życie rodziny z Czachówka. Na skutek pożaru młodzi ludzie z trójką dzieci stracili dach nad głową. Sołtys Izabela Banasiak-Matusik zainicjowała pomoc pogorzelcom

Spaleniu uległa więźba dachowa o powierzchni ok. 70 m kw. oraz znajdujące się na dachu kolektory słoneczne. W pożarze ucierpiała też instalacja elektryczna oraz pomieszczenia na poddaszu, do których napływała woda.
– Jako przypuszczalną przyczynę dowódca akcji gaśniczej wskazał zwarcie instalacji elektrycznej – mówi st. kpt. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
Na skutek pożaru straty materialne poniosła rodzina z trójką małych dzieci.
– Potrzebna będzie nie tylko pomoc fizyczna, ale również pieniężna, by rodzina mogła jak najszybciej wrócić do swojego domu – apelowała na stronie pomagam.pl sołtys Izabela Banasiak-Matusik. – Cała zebrana kwota zostanie przekazana rodzinie. Każda nawet najmniejsza wpłata jest bardzo ważna.
Do tej pory zebrano już prawie 40 tys. złotych. Wciąż można włączyć się w akcję pomocy za pośrednictwem strony pomagam.pl

AB

czytaj też:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię