Pomoc dla przedsiębiorców w granicach kompetencji gminy

0

PIASECZNO Monitorujemy media społecznościowe i prowadzimy rozmowy za ich pośrednictwem z mieszkańcami, którzy zwracają uwagę na trudną sytuację przedsiębiorców.

– Zdajemy sobie sprawę z problemów z jakimi się borykają – mów burmistrz Daniel Putkiewicz. W gminie Piaseczno mamy znaczną i bardzo zróżnicowaną grupę przedsiębiorców. Od pojedynczych osób prowadzących jednoosobowo działalność, po duże obiekty przemysłowe i usługowe. Od ich pracy, zależą także dochody naszej gminy.

Gmina Piaseczno może pomagać przedsiębiorcom, ale w granicach przepisów i określonych kompetencji:
1. Możemy rozkładać, umarzać zaległości w podatku od nieruchomości, czy podatku od środków transportu.
2. Podobną pomoc możemy zaoferować podmiotom wynajmującym i dzierżawiącymi lokale i nieruchomości od gminy. Tam też mamy bardzo zróżnicowanych najemców. Są to na przykład sieciowe apteki i pojedyncze osoby, które z dnia na dzień utraciły możliwość pracy.

CZYTAJ TAKŻE:  Rozbił dwa auta i próbował uciekać

Te działania możemy podejmować na razie na indywidualne wnioski. Trwają rozmowy z przedsiębiorcami organizującymi transport uczniów, analizujemy co możemy zrobić w sprawie przerwanych z dnia na dzień zleceń i utrzymania gotowości wznowienia usług. Pracujemy w ramach możliwości, jakie daje nam obecne przepisy, ale w skali obecnego kryzysu mamy na poziomie gminy realnie mało narzędzi do pomocy przedsiębiorcom. Liczymy również na to, że rząd przygotuje pakiet ulg w obciążeniach związanych z ZUS, kredytami czy utrzymaniem wynagrodzeń dla pracowników, czekamy na projekty ustaw.

Wszystkich nas czeka trudny czas: czas wyrzeczeń, zmian, niepewności. To jednocześnie prawdziwy test naszej solidarności i organizacji.

CZYTAJ TAKŻE:  Światła na ul. Żeromskiego już w budżecie! Łatwiej wjedziemy na obwodnicę

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię