Pomogła starszej kobiecie wnieść zakupy. Zamknęła ją w łazience i okradła mieszkanie

1

TARCZYN Do dramatycznych wydarzeń doszło kilka dni temu w Tarczynie. Starsza kobieta, której nieznajoma zaoferowała pomoc we wniesieniu zakupów została okradziona.

Gdy 86-letnia kobieta wracała z zakupów napotkała 40-latką, która zaoferowała jej pomoc we wniesieniu pakunków. Gdy przekroczyły próg mieszkania w tarczyńskim bloku, starsza kobieta została siłą wepchnięta do łazienki i zamknięta. Napastniczka przystąpiła do plądrowania mieszkania kradnąc co cenniejsze przedmioty.
Wybiegając została jednak zauważona przez sąsiadów, którzy wszczęli alarm i zawiadomili policję. Funkcjonariusze wspólnie z mieszkańcami zatrzymali 40-letnią kobietę – jak się okazało – mieszkankę Warszawy.
Z policyjnych ustaleń wynika, że w przeszłości kobieta odpowiadała już między innymi za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze z Tarczyna złożyli do prokuratury w Grójcu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.
Policjanci ponownie apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z osobami obcymi oferującymi wszelkiego rodzaju „atrakcyjne” towary lub z pozoru bezinteresowaną „pomoc”. Celem takich osób często jest wejście do naszych domów i mieszkań. O wszelkich podobnych spostrzeżeniach prosimy natychmiast informować najbliższy komisariat policji lub zadzwonić na numer alarmowy 112.

AB/KPP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię