Pomogli 28 rodzinom! Brawa dla nich!

0

LESZNOWOLA Ósemka wolontariuszy, w ramach Szlachetnej Paczki, zorganizowała akcję świątecznej pomocy dla rodzin w trudnej sytuacji z terenu powiatu piaseczyńskiego


W pomoc dla potrzebujących zaangażowali się: Beata Przeworska (liderka grupy), Agnieszka Sąsiadek, Agnieszka Wereda, Anna Wiosna-Rudolf, Karol Rudolf, Katarzyna Małek, Karol Lenart, Magdalena Łyszcz i Wojciech Wajda.

Przy udziale pań z GOPS-u, pani z Caritasu oraz osób prywatnych udało nam się dotrzeć do 28 rodzin w bardzo trudnych sytuacjach – mówi Beata Przeworska.Mają one bardzo różne problemy: trudne warunki mieszkaniowe, straciły kogoś bliskiego w ostatnim okresie lub dach nad głową, musiały podjąć trudne decyzje życiowe, bądź zostały podczas pandemii same. Wiedzieliśmy, że w tym roku te rodziny potrzebują jeszcze większego wsparcia!

O ile w ubiegłym roku czwórka wolontariuszy pomogła ośmiu rodzinom (przekazane paczki miały wartość 22 tysięcy złotych), to w tym – w przeciągu zaledwie kilku dni – udało się przygotować paczki o wartości aż 107 tysięcy złotych. Potrzebujący otrzymali, między innymi, pralki, lodówki, węgiel czy zabawki dla dzieci.
– Ten prawdziwy Weekend Cudów nie byłby taki piękny gdyby nie miejsce, w którym stworzyliśmy magazyn – OSP Nowa Wola. Cudowni i pomocni strażacy, wspaniała dekoracja (Animki Baloniki z helem Piaseczno) – podsumowuje Beata Przeworska. – Do tego doszło pyszne jedzenie, które dawało nam energię do noszenia paczek (Bazylia – Magdalenka i Restauracja La Nostra z Lesznowoli) oraz smakołyki od Cukierni Olsza. Wsparcie przy przygotowywaniu upominków zapewniła z kolei firma Eveline.
Akcja nie udałaby się jednak bez osobistego zaangażowania wolontariuszy.

– Najbardziej jestem zadowolona z tego, że w akcji Szlachetna Paczka Lesznowola wzięli udział także lokalni darczyńcy – mówi radna Magdalena Łyszcz. – Należel do nich sąsiedzi z całego osiedla w Zgorzale, którzy przygotowali paczkę dla potrzebującej rodziny. Lokalnie w pomoc włączyli się także młodzieżowa służba pożarnicza w Nowej Woli oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię