GÓRA KALWARIA W sobotę 26 maja Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Bądź Narzędziem Dominiki i Filipa”, podczas którego będą zbierane fundusze na dalsze leczenie i rehabilitację obydwojga


Dominika to wielka wojowniczka, która pomimo wszystkich swoich chorób i diagnoz lekarzy walczy o każdy dzień swojego życia. Urodziła się w czerwcu 2016 roku (2,5 miesiąca przed terminem) i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz cały zespół schorzeń rozwojowych oraz wad ortopedycznych. Do tego wszystkiego pół roku temu przeszła sepsę, ale cały czas dzielnie walczy.

Natomiast Filip tuż po zdaniu matury uległ wypadkowi, który całkowicie zmienił życie jego, najbliższej rodziny oraz przyjaciół. 26 maja ubiegłego roku mama znalazła 19-latka w domu, leżącego pod schodami bez oddechu i tętna. Do przyjazdu karetki, w wyniku reanimacji, kobieta zdołała przywrócić synowi akcję serca. Obecnie Filip jest w śpiączce, ale to właśnie w tym stanie zmienia on serca tysięcy ludzi.

– Gorąco liczymy na wasze liczne przybycie i otwarte serca – mówi Grzegorz Dobkowski, jeden z organizatorów wydarzenia. – Wierzymy głęboko, że tegoroczny Dzień Mamy będzie naszym wspólnym prawdziwym świętem radości i miłości.

Koncert przy ul. Białka 9 rozpocznie się o godz. 17. Zagrają zespoły Kurs, LewRohi i Poison 777. Wystąpi również tancerka Agata Chmielewska.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię