Pomóżmy 19-latkowi odzyskać wzrok. Potrzebne są pieniądze na leczenie

0

PIASECZNO Bartek Barszcz jest uczniem czwartej klasy technikum ZS nr 3 w Piasecznie. We wrześniu chłopak zaczął tracić wzrok. Okazało się, że cierpi na dziedziczną neuropatię nerwów wzrokowych Lebera. Zatrzymać chorobę mogą jedynie drogie zagraniczne leki, których nie refunduje NFZ

Bartek ma 19 lat. W przyszłym roku będzie zdawał maturę. Nastolatek gra na skrzypcach, uwielbia też jazdę konną. Jak mówi, wzrok zaczął tracić we wrześniu tego roku. Choroba postępuje szybko. W tej chwili częściowo widzi tylko na prawe oko.
– Utrata wzroku jest czymś strasznym – mówi. – Jest to choroba genetyczna, która polega na tym, że nerw wzrokowy przechodzi w stan hibernacji. Na neuropatię Lebera zapadają głównie mężczyźni w wieku od 15 do 40 lat.
Istnieją drogie leki, które mogą zatrzymać lub nawet cofnąć rozwój choroby, ale nie refunduje ich NFZ. Pierwszy rok leczenia to koszt około 35 tys. zł.
Terapia lekiem Idebenone to dla mnie ostatnia szansa, żeby normalnie żyć – mówi 19-latek. – Dlatego założyłem na ten cel zbiórkę. Znajduje się ona pod linkiem https://pomagam.pl/3cmewa. Proszę wszystkich o pomoc.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię