Pomóżmy choremu chłopcu!

0

GÓRA KALWARIA Trwa zbiórka na pomoc dla siedmioletniego Dawida, mieszkańca Góry Kalwarii. Celem akcji jest pokrycie kosztów zakupu łóżka pielęgnacyjno-rehabilitacyjnego, przenośnego koncentrator tlenu oraz rehabilitacji chłopca


Dawidek i Damianek urodzili się 10 czerwca 2010 roku. Pierwsze opinie lekarskie były dla rodziców pomyślne, chłopcy urodzili się zdrowi – otrzymali po 10 pkt. w skali Apgar. Przesiewowe badanie słuchu wykazały nieprawidłowe funkcjonowanie lewego ucha Dawidka. Niestety, jak się później okazało, był to początek poważnych problemów zdrowotnych. Powtórne badania słuchu wskazywały na dysfunkcję tego zmysłu, a kolejne – na poważną wrodzoną chorobę ograniczającą prawidłowy rozwój Dawidka.

Dawidek ze swoim bratem bliźniakiem Damiankiem.

2 września 2010 roku chłopcy trafili na oddział Centrum Zdrowia Dziecka. Tam bardzo szybko potwierdzono diagnozę – Dawidek jest obciążony cytomegalią. Rozpoczęto długotrwałe dożylne leczenie oraz szereg badań, w wyniku których potwierdzono m.in. głęboki obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy, wrodzoną wadę mózgu (drobnozakrętowość kory mózgowej) oraz padaczkę lekooporną.

5 października 2011 roku u Dawidka przeprowadzono zabieg wszczepienia implantu ślimakowego, dzięki któremu słyszy na prawe ucho. Niemniej jednak, sam implant nie pomoże w nauce mowy. Potrzebne są spotkania z logopedą, na które Dawid może uczęszczać w ramach NFZ tylko raz w miesiącu – dla niego jest to stanowczo za mało. Z uwagi na opóźnienie rozwoju psychoruchowego i głęboki niedosłuch Dawidek wymaga codziennej rehabilitacji ruchowej oraz mowy, na którą rodziców niestety nie stać.

Chłopiec potrzebuje codziennej rehabilitacji

Dawid potrzebuje codziennej rehabilitacji, leków i 24 godzinnej opieki. Pilnie potrzebne jest łóżko pielęgnacyjne z możliwością elektromechaniczną regulacją powierzchni leżenia pod głową, nogami i lędźwiami ( sterowane pilotem ). Z dotychczasowego łóżeczka Dawid wyrósł. Podczas ataków padaczki u Dawida występuje bezdech który zagraża jego życiu. Dlatego potrzebny jest również koncentrator tlenu.

W tym roku Dawid zostanie poddany operacji bioder. Łóżko jest niezbędne do rehabilitacji i prawidłowego rozwoju .

Na pomagam.pl trwa zbiórka, której celem jest 35 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na:

1. Łóżko pielęgnacyjne – rehabilitacyjne przystosowane do opieki medycznej najciężej chorych i niepełnosprawnych dzieci, które, np. muszą być dotleniane lub korzystać z mechanicznego wsparcia oddechu . Koszt około 19 800 zł
2. Przenośny koncentrator tlenu to koszt ok 10 799 zł
3. Codzienne dojazdy i rehabilitacja w W-wie to koszt ok 4500 zł

Każdy złotówka jest ważna. Wpłaty można dokonać tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię