Pomóżmy ratownikom kupić nową karetkę!

4

PIASECZNO Harcerska Grupa Ratowniczo-Medyczna „Piaseczno” zorganizowała internetową zrzutkę na zakup nowej karetki. Do realizacji celu potrzeba jeszcze około 25 tysięcy złotych

Harcerska Grupa Ratowniczo-Medyczna „Piaseczno” jest jednostką Związku Harcerstwa Polskiego, która już od prawie 20 lat zajmuje się pierwszą pomocą i ratownictwem. Prowadzą szkolenia, dbają o bezpieczeństwo podczas różnych wydarzeń (zarówno harcerskich, jak i publicznych), współpracują z OSP Piaseczno oraz reagują w sytuacjach kryzysowych. Od 2016 roku grupa należy również do jednostek wsparcia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, ale by należycie wypełniać swoje zadania i móc nadal pozostawać do dyspozycji służb państwowych, potrzebuje sprawnego sprzętu.
Sprawa jest pilna – nie kryje Maciej Adamczyk z Harcerskiej Grupy Ratowniczo-Medycznej „Piaseczno”. – Na stary wóz nie możemy już liczyć. Czasem nie odpala, jest już strasznie pordzewiały i w zasadzie nie powinien już pełnić roli ambulansu.
Jak podkreśla ratownik, ambulans musi być w 100 proc. w pełnej gotowości do akcji.
Mamy upatrzonego konkretnego Craftera, ale jego sprzedający nie będzie pewnie czekał jeśli w międzyczasie znajdzie się inny kupujący – mówi Maciej Adamczyk. – Będziemy z nim rozmawiać jak tylko uzbieramy połowę z założonej kwoty. Obecnie mamy już na koncie część pieniędzy na ten zakup (prawie 30 tysięcy złotych). Sam samochód kosztuje 50 tysięcy. Cześć sprzętu wyjmiemy jednak z poprzedniego, a część będzie trzeba dokupić.
Ratownicy planują zainwestować w dodatkowe wyposażenie kolejne 15 tysięcy – jeśli tylko uda się je uzbierać/zarobić i gdy zaczną się znów możliwości szkoleń i zabezpieczeń medycznych
Ze szczegółami zrzutki można zapoznać się na stronie internetowej zrzutka.pl/z/karetkahgrm.

 

 

Tyl.

4 KOMENTARZE

 1. Piotr na jakim świecie ty żyjesz….
  Zapominasz, że chodzi o harcerzy z ZHP tam nie wszystko jest za darmo, a niektóre funkcje pełnione są w formie etatów (z mniej lub bardziej oficjalną pensją).
  Poza tym w takiej grupie ratowniczej na pewno nie działają amatorzy przeszkoleni w 5h na zbiórce, tylko fachowcy po pełnych szkoleniach, stażach, praktykach, itp…
  Zastanów się:
  – jeśli byś poświęcił mnóstwo czasu (a może i pieniędzy) na zdobycie takich uprawnień, certyfikatów i doświadczenia ograniczył byś się TYLKO do działań wolontariackich z których nie miałbyś zysku?
  – czy ta karetka będzie wozić tylko harcerzy? Mając możliwość świadczyć usługi za darmo w harcerstwie i DODATKOWO za kasę na rynku, zastanawiałbyś się? Widziałeś kiedyś np lekarza który nie ma swojego prywatnego gabinetu lub takiego który pracuje tylko w jednej placówce?
  Ogarnij się…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię