Pomysły na Sylwestra

0

POWIAT Do końca roku pozostał raptem tydzień i wielu z nas szykuje się już na sylwestrowy bal. Można spędzić go w bardzo różny sposób. Niektóre pomysły są naprawdę zaskakujące…

 

Sylwestra można spędzić na uroczystym balu, kameralnej domówce, na nartach albo w
plenerze. Jedną z bardziej oryginalnych opcji jest organizowany co roku przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej sylwestrowy przejazd wąskotorówką. W tym roku ma on być magiczny. Dlaczego? Otóż pociągiem będzie podróżował prestidigitator Marek Corelli, który przez cały czas będzie zabawiał gości, prezentując różne sztuczki. Na każdego uczestnika wycieczki, która wyruszy ze stacji w Piasecznie o godz. 21, będzie też czekało „Magiczne jadło”. Będą to kiełbaski na ognisko z dodatkami, czerwony barszcz, kawa, herbata, deser. O napoje wyskokowe i dobry nastrój należy zabrać we własnym zakresie. Pociąg dojedzie do Runowa, gdzie przewidziane jest ognisko, muzyka i wiele niespodzianek. Do Piaseczna wróci około godz. 2.30. Cena biletu: 155 zł.

Kameralną imprezę sylwestrową proponuje warszawska restauracja Villa Pasja. Będzie ona bardzo przypominała domówkę, bo liczbę gości ograniczono do 40. Na gości będzie czekała muzyka na żywo oraz bogate menu. Na szwedzkim stole znajdą się takie przysmaki jak tradycyjny tatar własnego wyrobu, domowe wędliny, barszcz czerwony, żurek czy żeberka z pieca. W pakiecie będzie też można liczyć na szeroki wybór napojów i alkoholi. Cena: 250 zł od osoby. Początek o godz. 20.

Imprezy sylwestrowe organizują też kluby muzyczne. Ciekawą ofertę ma znajdujący się w Pęcławiu (gm. Góra Kalwaria) Club 35+. Tu na gości będzie czekała super niespodzianka w
postaci koncertu Izabeli Trojanowskiej. Po koncercie pałeczkę przejmie DJ. Goście mogą
liczyć na bogate sylwestrowe menu. Będą gorące dania, zimne przystawki, słodki bufet, napoje bez ograniczeń, alkohole. O północy planowany jest też pokaz sztucznych ogni. Impreza zacznie się o godz. 20. Cena: 290 zł za osobę.

Miłośnicy eleganckich dań, serwowanych w ludowej scenerii mogą skorzystać natomiast z oferty lesznowolskiego gościńca Oycowizna. Ci, którzy spodziewają się tradycyjnej babcinej kuchni, mogą się rozczarować, bo w menu znalazły się niezwykle wykwintne dania, rodem z dobrej francuskiej restauracji. Gravlax z łososia z sosem tariyaki i kompresowanym ogórkiem, carpaccio z bresaoli, tatar z oliwą truflową i jajkiem przepiórczym, krem z raków, ramen, pieczona kaczka, szeroki wybór alkoholi i deserów – tak, impreza w Oyzowiźnie zdecydowanie przeznaczona jest dla smakoszy, gustujących w wykwintnych daniach. O oprawę muzyczną zadba DJ, a o dobrą zabawę – wróżka Maryna. Sylwester w Oycowiźnie zacznie się o godz. 21. Cena: 450 zł za osobę.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię