Poprawili wreszcie wadliwą ścieżkę rowerową

1

PIASECZNO Miesiąc temu wróciliśmy do poruszanego już wcześniej tematu źle wypoziomowanej ścieżki rowerowej przy skrzyżowaniu alei Kalin z ul. 1 Maja. Tym razem poprawienia ścieżki domagała się radna Ewelina Wójcik. – Korekta ścieżki zostanie wykonana w najbliższym możliwym czasie – zadeklarował wiceburmistrz Robert Widz. I tak się faktycznie stało


Praktycznie nową ścieżkę rowerową w rejonie skrzyżowania ulic 1 Maja i alei Kalin przy stadionie miejskim notorycznie zalewa woda– alarmował prawie dwa lata temu pan Przemek, nasz czytelnik. – Wiem co mówię, bo tam mieszkam. Może wykonawca powinien jakoś poprawić tę niedoróbkę…
Niedługo potem o poprawienie ścieżki wzdłuż alei Kalin zaapelowała radna Ewelina Wójcik, wskazując jeszcze jedno miejsce, w którym po deszczu stoi woda (róg alei Kalin i Staropolskiej).
Tego problemu nie było, gdy ścieżka rowerowa biegła dawnym śladem – argumentowała radna.
Na początku września radna Wójcik zapytała jakie kroki zostały podjęte w celu rozwiązania problemu zalewania. Do wniosku radnej odniósł się wiceburmistrz Robert Widz. Wyjaśnił, że ścieżki i których mowa zostały zrealizowane zgodnie z projektami technicznymi. Dlatego nie było możliwości wykonania korekty technicznej w ramach robót gwarancyjnych.
Korekta ścieżki rowerowej w alei Kalin przy skrzyżowaniach z 1 Maja i Staropolską w celu odprowadzenia z niej wody zostanie wykonana w najbliższym możliwym czasie, po sprawdzeniu możliwości technicznych i wykonawczych – poinformował przed miesiącem wiceburmistrz Robert Widz. Kilkanaście dni temu korekta ścieżki w newralgicznych miejscach została wykonana. To, czy prace zostały przeprowadzone jak należy, zweryfikuje najbliższa ulewa.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię