Porównanie OC pozwoli Ci zaoszczędzić o połowę więcej

0

Chcesz płacić mniej za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne? Będzie to możliwe, o ile nie zdecydujesz się na przypadkową polisę. Porównując oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych, możesz zaoszczędzić nawet 50%. Sprawdź, jak to możliwe.

819 zł – tyle wynosi średnia wysokość składki OC po pierwszym kwartale 2019 roku. Niektórzy kierowcy mogą płacić dużo mniej – pod warunkiem, że porównają polisy w kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy skorzystać z kalkulatora internetowego.

Jak działa kalkulator internetowy OC?

Kalkulator OC to narzędzie dostępne online, które bazuje na zaawansowanych algorytmach. Na podstawie danych wpisanych przez użytkownika, określa ryzyko ubezpieczeniowe i podaje wysokość składki.

Chociaż cały proces brzmi bardzo skomplikowanie, dla korzystającego jest to proste. Wystarczy tylko wypełnić formularz, odpowiadając na pytania. Cała procedura zajmuje kilka minut. Na informację zwrotną trzeba czekać tylko kilkanaście sekund.

Jak zaoszczędzić do 50% na ubezpieczeniu OC?

To, ile możesz zaoszczędzić na polisie OC zobaczysz, wchodząc na stronę https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/. Wypełnij formularz, aby porównać ceny obowiązkowego ubezpieczenia.

Przykład. Załóżmy, że chcesz ubezpieczyć Peugeota 5008 z rocznika 2019 (1,6 PureTech ACtive S&S EAT8). Jesteś mężczyzną w wieku 35 lat, a prawo jazdy masz od 2005 roku. Mieszkasz w Kielcach. Do tej pory nie ubezpieczałeś żadnego samochodu.

Kalkulator internetowy wskazał następujące oferty:

  • Gefion Infurance – OC + Assistance: 878 zł
  • Benefia – OC: 976 zł
  • MTU24.pl – OC: 979 zł
  • Allianz Direct – OC + Assistance: 1002 zł
  • Link4 – OC + Assistance: 1004,59 zł
  • Axa Direct – OC + Assistance: 1201 zł
  • Uniqa – OC + Assistance + NNW: 1527 zł
  • Wiener – OC + Assistance: 1568 zł.

Jak wynika z powyższego porównania, różnica między najdroższym a najtańszym OC wynosi aż 690 zł!

Dlaczego warto wybrać najtańsze OC?
Zastanawiasz się, czy jest sens wybierania najtańszego OC? W przypadku tego ubezpieczenia komunikacyjnego nie ma co przepłacać. Zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są jednakowe dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego – tak wynika z obowiązujących przepisów.

Chcesz wiedzieć, jak jeszcze możesz zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu komunikacyjnym? Kilka cennych wskazówek znajdziesz na stronie https://rankomat.pl/tanie-oc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię