Posadzono dwa hektary młodego lasu

1

PIASECZNO W sobotę w Runowie odbyła się kolejna edycja akcji sadzenia lasu ze stowarzyszeniem Dobra Wola. Sadzonki dębów i buków dostarczyło Nadleśnictwo Chojnów, które nadzorowało również całą operację


Była to już kolejna akcja sadzenia lasu ze stowarzyszeniem Dobra Wola, opiekującym się osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Tym razem ponad 150 osób sadziło las w Runowie. W czterech gniazdach zasadzono prawie 7 tysięcy młodych drzewek.
– Przybyli do nas wolontariusze nie tylko z terenu powiatu piaseczyńskiego, ale także Białobrzegów i powiatu płockiego – mówi Jacek Zalewski, prezes stowarzyszenia i organizator akcji. – Poprawność sadzenia młodych drzew kontrolował Michał Gubała, leśniczy z Bogatek. Nadleśnictwo Chojnów dostarczyło nie tylko sadzonki dębów i buków, ale także wszystkie niezbędne narzędzia. Po zakończeniu pracy rozpalono ognisko, nad którym można było upiec kiełbaski. Te ostatnie zostały ufundowane przez sołectwo Runów, które bardzo zaangażowało się w całą akcję. Gmina Piaseczno podstawiła natomiast kontener, do którego zbierano elektrośmieci. Każdy, kto przyniósł zużyte urządzenie, otrzymywał za nie sadzonkę bratka.
Sadzenie lasu jak zwykle zakończyło się sukcesem, dopisała też pogoda – cieszy się Jacek Zalewski. – Obecny na miejscu leśniczy wysoko ocenił naszą pracę. Pojawiła się też propozycja, aby za rok posadzić młody las nieco w bok od Runowa, przy rzece Jeziorce. Jest tam nowa wiata na 60 osób, w której można by zorganizować później przyjęcie.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię