Posadzono kolejny las Dobrej Woli

1

PRAŻMÓW Dziś terenie gminy Prażmów obyła się kolejna, VII już edycja akcji sadzenia lasu, zainicjowana przez stowarzyszenie Dobrej Woli

Nowy las był sadzony w dwóch gniazdach o powierzchni około 1,5 ha każde, między Bogatkami, a Łosiem (droga pożarowa 24). Leśnicy przekazali na potrzeby akcji około 8000 sadzonek lipy, dębu i olchy.

– W akcji wzięło udział ponad 200 osób, sadziliśmy drzewa przez cztery godziny na obszarze ok. hektara – mówi Jacek Zalewski, prezes Stowarzyszenia Dobra Wola. – Bardzo dziękuję za wsparcie gminom Prażmów i Piaseczno.

W sumie Dobra Wola podczas siedmiu przeprowadzonych akcji posadziła już ok. 120 tys. drzew na łącznym obszarze 10 hektarów.
– Ta impreza była największa od czasów pandemii – cieszy się Jacek Zalewski.

Wśród wolontariuszy tradycyjnie pojawili się także przedstawiciela samorządów, min: wójt gminy Jan Dąbek, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak, członkini zarządu powiat – Ewa Lubianiec. Nie zabrakło też Piotra Kandyby – tym razem w roli posła RP, a od lat wspierającego wszelkie inicjatywy Stowarzyszenia Dobra Wola.

Stowarzyszenie „Dobra Wola” zostało założone w marcu 2006 r. Jego celem jest niesienie pomocy osobom upośledzonym umysłowo lub fizycznie. Zadaniami „Dobrej Woli” jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniami umysłowymi i fizycznymi, prowadzenie ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym. Do zadań statutowych Stowarzyszenia należy również wszechstronna pomoc osobom z zaburzeniami, a także ich rodzinom, opiekunom. „Dobra Wola” to również rzecznictwo na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię