Poseł odwiedził Piaseczno i zapowiedział zmiany

10

PIASECZNO Wczoraj odbyło się kameralne spotkanie z posłem PiS Piotrem Uścińskim, który opowiadał o tzw. „Piątce Morawieckiego” – kolejnych zmianach zapowiadanych przez Prawo i Sprawiedliwość

– Miejsca w naszym biurze nie jest zbyt dużo, ale ja zwykle pracuję w swoim biurze na kółkach – tłumaczył przed spotkaniem Piotr Uściński, wskazując na vana zaparkowanego po drugiej stronie ulicy. – W środku auta mam stolik, mogę poczęstować kawą i spotkać się z mieszkańcami, którzy z różnych przyczyn nie mogą do mnie dojechać. Pracuję głównie w terenie, cenię sobie bezpośredni kontakt w ludźmi.

Podczas spontanicznie przygotowanej konferencji (została zapowiedziana z dnia na dzień) w malutkim biurze PiS w Piasecznie poseł mówił o tzw „Piątce Morawickiego” – pakiecie zmian, które zapowiada Prawo i Sprawiedliwość.
– Jesteśmy wiarygodnym ugrupowaniem jeśli chodzi o realizację naszego programu wyborczego – powiedział na wstępie poseł Piotr Uściński. – Z większości obietnic wyborczych rozliczyliśmy się praktycznie w dwa lata. Przede wszystkim z programu „Rodzina 500+”
– Realizujemy kolejne propozycje programowe, mamy przyjęte ustawy i rozporządzenia – mówił poseł. – Ważny, także dla powiatu piaseczyńskiego jest fundusz dróg samorządowych. Około 6 miliardów złotych przeznaczymy na poprawę stanu lokalnych dróg. Teraz przedstawiamy nowy program PiS. 500 + chcemy rozszerzyć na wszystkie dzieci, pieniądze będą wypłacane już od lipca. Piotr Uściński obiecywał także zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. – Chcemy zatrzymać młodych ludzi w Polsce, stworzyć im warunki do tego by tu mogli się rozwijać i bogacić – deklarował poseł.

Mówił także o obniżeniu kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie podatków dla wszystkich pracujących o jeden procent.
– Chcemy wzrostem gospodarczym podzielić się z każdym Polskiem – zapewniał Piotr Uściński. Zmiany zapowiadane przez PiS dotyczyć będą także emerytów.
Dla każdego emeryta i rencisty już od maja tego roku będzie wypłacana taka „trzynastka”, wysokości najniższej emerytury, która od marca wynosi 1100 zł – obiecywał poseł. – Wszyscy dostaną te pieniądze niezależnie do wysokości aktualnie pobieranej emerytury.
Poseł zapowiedział też środki finansowe na rozbudowę połączeń autobusowych na terenach wiejskich.

– Pieniądze zostaną przekazane samorządom w formie dopłaty do tzw „wozokilometra” – mówił Piotr Uściński. – Będziemy dopłacać do jednego „wozokilometra” ok. 60-80 groszy. Przeliczając na ok. 180 tys. mieszkańców powiatu piaseczyńskiego będzie to kwota ok. 3-4 milionów złotych. Myślę, że to spowoduje iż również w tym powiecie pojawią się nowe połączenie autobusowe.
Poseł podsumował koszty jakie trzeba będzie spełnić chcąc zrealizować zapowiadane zmiany. Zwolnienie z podatku PIT dla pracujących do 26. roku życia ma kosztować 2, do 3 miliardów złotych. Wyższe koszty uzyskania przychodu oraz obniżenie podatku dla wszystkich zarabiających to według wyliczeń PiS wydatek rzędu 7-10 miliardów złotych. Wypłata „emerytury +” to 9-10 miliardów zł, 500 + na każde dziecko oznacza dodatkowe wydatki wyliczone na ok. 18, 5 miliarda złotych. Połączenia autobusowe zostaną dofinansowane w kwocie 800 milionów złotych.
– W tym roku na realizację powyższych punktów programowych wydamy ok. 20 miliardów złotych – ocenił poseł. – Szacujemy, że być może nawet nie trzeba będzie nowelizować budżetu. – Nie zmieni się planowany deficyt, gospodarka bardzo dobrze się rozwija, nawet lepiej niż planowaliśmy.

Skąd PiS weźmie na to wszystko pieniądze?

– Chcemy dalej uszczelniać system podatkowy i likwidować szarą strefę – zapowiedział poseł. – Ta luka w podatku vat, która była w ubiegłych latach za rządów Platformy, przez te 8 lat – 260 miliardów złotych jest sukcesywnie niwelowana. Mamy coraz większe wpływy z podatku vat. Realizacja naszego programu 500 + powoduje dodatkowy wzrost gospodarczy. Gospodarka się rozpędza, chcemy dalej minimalizować szarą strefę, która nie tylko powoduje mniejsze wpływy z podatków, ale także prowadzi do nieuczciwej konkurencji wobec uczciwych przedsiębiorców, którzy płacą podatki – dodał poseł.
Mówił także o wsparciu innych grup społecznych: niepełnosprawnych, emerytów i rencistów. – To są konkretne pieniądze, które wpadają do kieszeni Polaków – podsumował Piotr Uściński. – Dodał też o wparciu kobiet, które urodziły czworo i więcej dzieci. Emerytury, w wysokości 1100 zł będą im wypłacane już od marca.
– Te matki wychowując czworo lub więcej dzieci wspomogły nie tylko swoje rodziny, ale też całe społeczeństwo bo ich dzieci w przyszłości będą płaciły składki na emerytury dla nas wszystkich pracujących – powiedział poseł.

10 KOMENTARZE

  1. Piątka Morawieckiego to tylko kiełbasa wyborcza dla niegramotnego elektoratu za którą i tak zapłaci całe społeczeństwo. A przy okazji nachapią się rozmaici Misiewicze z PIS.

  2. Pan poseł chyba trochę mało ogarnięty… Jak by Piaseczno chciało PiSowskich zmian to PiS by tu wygrał w wyborach samorządowych.

  3. Taki populizm
    szerzenia przyszłej biedy demograficznej świadczy
    o braku przewidywania skutków zadłużenia i podziałów.
    To program hamowania rozwoju społecznego, postępu i nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię