Poseł PiS gościł w Piasecznie

4

PIASECZNO We wtorkowy wieczór w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym odbyło się spotkanie z, reprezentującym Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość, posłem na Sejm RP Zdzisławem Sipierą

Wszystkich obecnych w sali widowiskowej powitała Renata Mirosław, Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości dla Gminy Piaseczno, która jednocześnie zorganizowała i poprowadziła spotkanie z Pełnomocnikiem PiS Okręgu Wyborczego nr 41 (Pruszków) posłem na Sejm RP Zdzisławem Sipierą.

Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu #PrzyszłośćToPolska, w ramach którego w całym kraju mają miejsce spotkania przedwyborcze z politykami PiS.

Zdzisław Sipiera podkreślił, że już za kilka miesięcy będziemy decydować przy urnach wyborczych jaki będzie kształt Polski na najbliższe lata.

Moja formacja stara się mówić o tym co jest dla Polski dobre, czyli proponujemy pewne rozwiązania – zaczął poseł. – One oczywiście mogą się niektórym nie podobać, bo taka jest demokracja. Najważniejsze jest jednak to, że mamy wybór.

W trakcie swojego wystąpienia polityk wspomniał o destrukcyjnej roli politycznej nienawiści, odnosząc się do – jego zdaniem – totalnej, nie zważającej na argumenty, krytyki rządzących ze strony opozycji.

– Tak się państwa nie da zbudować – oznajmił Zdzisław Sipiera. – Trzeba je budować od pewnej myśli przewodniej. Mamy np. konstytucję, ale tą którą mamy robiła tylko liberalno-lewa część sceny politycznej. Jest ona oczywiście dokumentem bardzo ważnym, ale pamiętajcie państwo, że są na świecie kraje (jak np. Izrael czy Wielka Brytania), które w ogóle jej nie mają.

Dodał, że problemem jest również zastępowanie poważnych dyskusji o państwie bon motami, które mają powodować, że ludzie nie wiedzą o co naprawdę chodzi.

– Szef opozycji jest w tym mistrzem – stwierdził poseł. – On potrafi powiedzieć w jednym zdaniu, że bez podstaw chrześcijańskich nie ma Polski, a w drugim zdaniu powiedzieć, że aborcja na żądanie nie jest żadnym problemem. To jest mistrzostwo świata, to jest właśnie to.

Zdzisław Sipiera przybliżył też pokrótce uczestnikom spotkania swoją polityczną karierę (od radnego miejskiego, przez starostę powiatu pruszkowskiego, burmistrza Woli, aż po posła).

Tego wieczoru nie zabrakło także pytań od publiczności. Przybyłych interesowało, między innymi, to czy Warszawa będzie kolejnym województwem. Zdaniem Zdzisława Sipiery ani w tej, ani w najbliższej kadencji to nie nastąpi. A czy 500 plus doczeka się – w związku z wysoką obecnie inflacją – rewaloryzacji? Poseł stwierdził, że nie bo jest to dodatek stały i gdyby inflacja była spadła, to wówczas trzeba by to świadczenie obniżać. Warto podkreślić, że dyskusja przez cały czas toczyła się w spokojnej i kulturalnej atmosferze.

Grzegorz Tylec

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię