Poślij swojego malucha do oddziału przedszkolnego

0
Poślij swojego malucha do oddziału przedszkolnego

KONSTANCIN-JEZIORNA Jesteś rodzicem, a Twoje dziecko kończy 5 lub 6 lat? Może warto posłać je do oddziału przedszkolnego? To tam stanie się bardziej samodzielne i poradzi sobie lepiej w pierwszej klasie niż dzieci, które roczne przygotowania przedszkolne odbyły w typowych przedszkolach.


Oddziały przedszkolne to szansa dla dzieci na rozwój, poznanie nowych koleżanek i kolegów, oswojenie się z nowym środowiskiem, łagodne przejście i wdrożenie się do nauki w pierwszej klasie. W przedszkolu 6-latek czuje się pewnie i bezpiecznie, ale nie staje się samodzielny, nie rozwija się tak szybko jak w szkole. Przejście dziecka z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej, w której będzie spełniał obowiązek szkolny odbędzie się w sposób łagodny, bez stresu dla dziecka.

Oddziały przedszkolne w szkołach są dobrze przygotowane i wyposażone, gotowe do przyjęcia 5 i 6-latków. Szkolne stołówki oferują obiady, a po uzgodnieniu rodziców z dyrektorem szkoły istnieje możliwość przygotowywania śniadań i podwieczorków. Dzieci z oddziałów przedszkolnych po obowiązkowej realizacji podstawy programowej przebywają w świetlicach szkolnych, które są przeznaczone tylko dla nich.

Dyrektor szkoły zatrudnia różnych specjalistów i może zaproponować rodzicom szeroki katalog zajęć dodatkowych. W każdej gminnej szkole zatrudnionych jest wielu specjalistów takich jak: pedagog, psycholog, reedukator, logopeda. 

Im więcej 6-latków trafi do oddziałów przedszkolnych, tym więcej 3-latków znajdzie miejsca w przedszkolach gminnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię