Posłowie Lewicy Razem zadali niewygodne pytania władzom gminy

3

LESZNOWOLA W ostatnich latach do gminy sprowadza się coraz więcej nowych mieszkańców, którym doskwiera brak infrastruktury, w tym utwardzonych dróg. Niedawno grupa osób ze Zgorzały i Nowej Woli poprosiła o pomoc posłów z partii Lewica Razem – Paulinę Matysiak i Adriana Zandberga


O poselskiej interwencji, skierowanej do wójt Lesznowoli, poinformowała na swoim profilu facebookowym posłanka Lewicy Razem Paulina Matysiak. Dotyczyła ona braku inwestycji na terenie nowych osiedli w Zgorzale i Nowej Woli.
Z prośbą o działanie zwrócili się do nas mieszkający tam ludzie – wyjaśnia posłanka Matysiak. – Czują się oni pomijani przez samorząd gminy, zwłaszcza jeśli chodzi o realizację ważnych dla nich inwestycji.
Na zabudowanych w ostatnich latach terenach mieszka już kilka tysięcy ludzi. Długo byli oni cierpliwi i spokojnie czekali na podejmowane przez gminę działania, m.in. dotyczące poprawy stanu infrastruktury. Niedawno jednak postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaczęli walczyć o swoje, a więc nowe drogi, lepszy dostęp do edukacji, kultury czy komunikacji publicznej.
Postanowiliśmy ich w tym wspomóc – deklaruje posłanka Paulina Matysiak. – Zapytaliśmy panią wójt o wszystkie zrealizowane w ciągu ostatnich 10 lat inwestycje, aktualnie wykonywane zadania oraz projekty zawarte w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym.
Posłowie chcieli również wiedzieć, czy mieszkańcy mają dostęp do transportu zbiorowego oraz czy gmina rozważą utworzenie na terenie Zgorzały i Nowej Woli filii GOK.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Mieszkańcy w gminie mieszkający od ponad 30 lat nie mogą się od obecnych władz doprosić o drogę standardowej szerokości ( posiadamy wstążeczkę asfaltu, gdzie samochody mijając się muszą zjechać na pobocze z dziurawymi, miejscami o głębokości ok 1 m). Ruch w godzinach szczytu nie wiele mniejszy niż na słonecznej, Jedności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię