Posprzątają Jeziorkę za pieniądze Tesco

0

PIASECZNO Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej
edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Dzięki głosom mieszkańców projekt Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej „Sprzątanie krainy Jeziorki” otrzymał 5 tys. zł dofinansowania


Jeziorka ma zostać uprzątnięta ze śmieci przed rozpoczęciem nowego sezonu

To była już trzecia edycja organizowanego przez firmę Tesco programu, w której Polacy oddali w sumie 4,8 mln głosów. Wybrano 125 projektów, z czego 17 z terenu województwa mazowieckiego. O przyznanie dofinansowania ubiegały się także trzy projekty z mikroregionu, obejmującego zasięgiem teren powiatów piaseczyńskiego, biełobrzeskiego i grójeckiego. Zwyciężył (już po raz trzeci) projekt Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej, otrzymując 17845 głosów.
– Nasz projekt przewiduje wspólne uprzątnięcie fragmentu doliny rzeki Jeziorki – mówi Katarzyna Kondraciuk z Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej. – Pod koniec marca przyszłego roku za przyznane nam środki będziemy chcieli zorganizować wspólnie z firmą K jak Kajak ekospływ, zbierając śmieci płynące z nurtem i sprzątając okolice brzegu rzeki. Zapewnimy worki i sprzęt do sprzątania. Po akcji, w kawiarni Fryderyk na stadionie miejskim, na wszystkich uczestników spływu będzie czekał gorący poczęstunek.
Na potrzeby programu, którego pomysłodawcą jest Tesco, mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej wysokości 650 tys. zł. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na wybrane projekty, dotyczące edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, ekologii czy aktywizacji osób starszych. – Wierzymy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię