Posprzątali całą Wisłę. Niektóre znaleziska zaskakują…

0

GÓRA KALWARIA Kilka dni temu zakończyła się ogólnopolska Akcja Czysta Wisła, w której uczestniczyło ponad 11,5 tys. wolontariuszy. Na naszym terenie w inicjatywę zaangażowało się Piaseczyńskie WOPR – Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria. W sumie zebrano 110 ton odpadów


Śmieci zbierano na terenie 73 gmin, przez które przepływa Wisła, na łącznym odcinku 1047 km (od Baraniej Góry aż po plaże Bałtyku). Zebrano w sumie aż 9650 worków różnego rodzaju odpadów, w tym opakowań po napojach, butelek i aluminiowych puszek. Do worków trafiło mnóstwo odpadów z tworzyw sztucznych: styropian, folie, wiadra, kanistry. Wśród wyławianych śmieci trafiały się tak nietypowe znaleziska jak miejskie hulajnogi, meble, odpady poremontowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (lodówki, telewizory, kable). Wolontariusze wyciągnęli z Wisły także kilkadziesiąt zużytych opon i części samochodowych.
– Sprzątanie Wisły na całej długości zorganizowane zostało po raz pierwszy – przypomina Dominik Dobrowolski, główny organizator akcji. – Okazało się, że troska o czystą Wisłę łączy tysiące serc i rąk. W Akcję Czysta Wisła zaangażowało się wielu lokalnych aktywistów i organizacji społecznych. Byli z nami druhowie i druhny z ochotniczych straży pożarnych, harcerze, wędkarze, pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża, Błękitny Patrol WWF, samorządowcy a także wolontariusze z wielu firm. Wszystkim bardzo dziękuję za wzięcie udziału w akcji.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię