Posprzątali razem Jeziorkę

0

PIASECZNO Radna miejska Izabella Górzyńska wspólnie z nauczycielami SP nr 1 w Piasecznie zorganizowali otwartą akcję wspólnego sprzątania rzeki Jeziorki

Organizatorom wydarzenia przeszkadzały zalegające śmieci, które psuły piękno naturalnego krajobrazu Jeziorki. Postanowili więc zainicjować społeczną, dwugodzinną akcję, która rozpoczęła się wczesnym rankiem w Piasecznie przy ulicy Wrzosowej na rogu Alei Kalin. Wszyscy chętni, by ją wspomóc, byli tego dnia mile widziani – przygotowano dla nich nie tylko worki i rękawiczki, ale i słodkie przekąski oraz upominki przygotowane przez biuro promocji. Wydarzenie wsparli czynnie uczniowie klasy piątej SP nr 1 w Piasecznie, którzy wykonali naprawdę solidną pracę. Wśród śmieci przeważały butelki – zarówno te plastikowe, jak i szklane – świadczące o tym, że okolice Jeziorki są miejscem, w którym chętnie spożywane są napoje wysokoprocentowe. Łącznie zabrano tego dnia dwadzieścia worków śmieci.
– To był już najwyższy czas, by wziąć sprawy w swoje ręce – mówi Izabella Górzyńska. – Część Jeziorki została wysprzątana. Dziękuję za pomoc i czynny udział wszystkim wolontariuszom. Niestety, śmieci jest tak dużo, że potrzebna będzie jeszcze kolejna akcja. Kolejne wspólne sprzątanie Jeziorki odbędzie się najprawdopodobniej w maju.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię